3-latek trafił do szpitala, lekarka zaalarmowała policjantów. Matce chłopca grozi do ośmiu lat więzienia

Policjanci zatrzymali 24-latkę podejrzaną o znęcanie się nad swoim 3-letnim synem - poinformowała kom. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Chłopczyk z urazem nogi trafił do szpitala. Wtedy lekarz zauważyła, że ma na ciele inne ślady mogące świadczyć o przemocy stosowanej wobec niego.
Zobacz wideo

Kilka dni temu do legionowskich policjantów z dotarła informacja o możliwym znęcaniu się nad 3-letnim chłopczykiem. - Dziecko trafiło do szpitala z urazem nogi. Tam lekarz zauważyła, że chłopczyk ma ślady, które mogą świadczyć o znęcaniu się. O sytuacji poinformowani zostali mundurowi - przekazała kom. Justyna Stopińska.

Dodała, że z ustaleń, jakie poczynili śledczy, a także na podstawie zgromadzonego oraz zabezpieczonego materiału dowodowego wynikało, że kobieta nad synem znęcała się od kilku miesięcy. - 24-latka została zatrzymana. Prokurator prowadzący śledztwo przedstawił kobiecie zarzut znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na jej wiek - podała Stopińska.

Sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec mieszkanki powiatu legionowskiego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi jej do ośmiu lat więzienia.

- Dzięki reakcji lekarza oraz szybkiej interwencji policji chłopiec jest już bezpieczny - poinformowała policjantka. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

TOK FM PREMIUM