,
Obserwuj
Ludzie

"Lub czasopisma" powracają! W pierwszym odcinku: Edyta Górniak, mundial i hymn

2 min. czytania
30.10.2025 12:07

W czerwcu 2002 roku polscy piłkarze wybiegli na stadion, by na mundialu zagrać mecz z Koreą Południową. Jednak zanim wybrzmiał pierwszy gwizdek, na murawie pojawiła się Edyta Górniak, która miała wykonać hymn Polski. Wykonała. No i się zaczęło... I tak też zaczyna się trzeci sezon podcastu "Lub czasopisma", który dla TOK FM przygotowują Bartek Przybyszewski i Mateusz Witkowski z duetu Podcastex. 

fot. Agencja Wyborcza.pl

Z tego artykułu dowiesz się:

  • O czym jest pierwszy odcinek podcastu "Lub czasopisma"?
  • Co to jest za podcast i jakie jeszcze tematy będą w nim poruszane?
  • Jak słuchać podcastu "Lub czasopisma", który dla TOK FM przygotowują Mateusz Witkowski i Bartek Przybyszewski z duetu Podcastex?

Jak polska prasa komentowała wykonanie hymnu przez Edytę Górniak? Dlaczego dostało się tylko wokalistce, ale już nie autorowi aranżacji? Jak zareagowała sama wokalistka, a jak Polski Związek Piłki Nożnej? To jest odcinek o świętym oburzeniu, zdziwieniu i kontrowersjach, które wylewały się z prasy w tamtym czasie.  

Jest to też pierwszy odcinek 3. sezonu podcastu "Lub Czasopisma", w którym Bartek Przybyszewski i Mateusz Witkowski z duetu Podcastex przedstawiają przegląd prasy z lat 90. i 00. Posłuchaj odcinka pierwszego trzeciego sezonu podcastu "Lub czasopisma":

W tym sezonie szczególnie skupiamy się na aferach i skandalach, a tych w tamtym czasie nie brakowało. Autorzy zajmą się m.in. wycofaniem się Włodzimierza Cimoszewicza z wyborów prezydenckich w 2005 roku, głośnymi sporami między pracownikami a siecią „Biedronka”, spektakularnymi bojkotami piwa Ciechan czy aferą starachowicką.

"Lub czasopisma" - sezon trzeci. Jak słuchać?

Kolejne odcinki będą pojawiać się w czwartki. Wszystkich odcinków trzeciego sezonu podcastu "Lub czasopisma" w wersji skróconej będzie można słuchać na Spotify, Apple Podcasts oraz na platformie YouTube. Pełną wersję wszystkich odcinków będzie można znaleźć w aplikacji TOK FM i na tokfm.pl. A odcinki archiwalne znaleźć można TUTAJ >>

Autorami podcastu "Lub czasopisma" są: Bartek Przybyszewski i Mateusz Witkowski z duetu Podcastex. Wydawczynią podcastu jest Daria Kędziora, za wideo odpowiada: Andrzej Jordan, grafikę przygotowała Karolina Klawińska, a oprawę muzyczną - Bartosz Dąbrowski.

Redakcja poleca

To już kolejny projekt przygotowany przez duet Podcastex dla TOK FM. Poza dwoma poprzednimi sezonami podcastu "Lub czasopisma" Mateusz Witkowski i Bartek Przybyszewski nagrali również specjalny cykl na wybory prezydenckie - "Problemy z elekcją", w którym obgadywali kandydatów i kandydatki na prezydenta. "Problemy z elekcją" do posłuchania TUTAJ >>