,
Obserwuj
Zachodniopomorskie

Niszczyli nagrobki na szczecińskim cmentarzu. Na jednym zrobili ognisko

oprac. tokfm.pl, oprac. AS tokfm.pl
1 min. czytania
20.12.2024 14:38
Kilka kwater na szczecińskim Cmentarzu Centralnym zostało poważnie zdewastowanych. Na jednym z grobowców rozpalono ognisko. Jak poinformowała szczecińska "Gazeta Wyborcza", zatrzymano dwóch nastolatków podejrzewanych o dokonanie zniszczeń.
|
|
fot. Urząd Miasta

Na szczecińskim Cmentarzu Centralnym w ostatnich dniach zostało zdewastowanych kilka kwater. Jak informuje lokalna Gazeta Wyborcza, pracownicy ochrony zauważyli ślady zniszczeń w ubiegły piątek. Zwrócili uwagę na poprzewracane znicze i kwiaty, porozlewany wosk. Na terenie cmentarza zwiększono patrole.

Szczecin. Ognisko z notatek i zeszytów na grobie

W poniedziałek o dewastacji grobów poinformował telefonicznie Wydział Usług Cmentarnych mężczyzna odwiedzający rodzinny grób. Był świadkiem jak dwóch nastolatków jak "na jednym z nich zrobili sobie małe ognisko z notatek i zeszytów". Niestety, gdy na miejsce dotarli ochroniarze i pracownicy cmentarza nikogo już nie spotkali. Zobaczyli tylko dwa uszkodzone nagrobki i porozrzucane kwiaty i zniszczone znicze na kilkudziesięciu kolejnych grobach w okolicy.

Chorwacja. Atak noźownika w szkole. Nie Źyje siedmioletnia dziewczynka

W sprawę zaangażowała się policja. W czwartek po południu udało się zatrzymać na cmentarzu dwóch nastolatków podejrzewanych o dokonanie zniszczeń. Zostali oni przekazani właściwym służbom.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj ze specjalnej oferty. Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>