,
Obserwuj
Świat

Wimbledon. Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy

1 min. czytania
04.07.2024 19:36
Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Liderka światowego rankingu tenisistek wygrała w czwartek w Londynie z Chorwatką Petrą Martic 6:4, 6:3.
|
|
fot. screen Polsat Sport

To było czwarte spotkanie tych zawodniczek i czwarta wygrana Polki. Kolejną rywalką podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego będzie Julia Putincewa. Reprezentantka Kazachstanu wygrała z rozstawioną z numerem 27. Czeszką Kateriną Siniakovą 6:0, 4:6, 6:2.

Putincewa w światowym rankingu zajmuje 35. miejsce. Pierwszy raz w karierze dotarła do trzeciej rundy Wimbledonu.

Świątek grała z nią wcześniej cztery razy i odniosła cztery zwycięstwa, w tym dwa w tym roku - w Indian Wells i Rzymie.

Wynik meczu 2. rundy:

Iga Świątek (Polska, 1) - Petra Martic (Chorwacja) 6:4, 6:3.