Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź w nowej roli. Został... sołtysem

Arcybiskup senior Sławoj Leszek Głódź został sołtysem w miejscowości Piaski na Podlasiu. To część jego rodzinnej Bobrówki, w której zamieszkał po opuszczeniu diecezji gdańskiej. Zdobył poparcie wszystkich uczestników głosowania.
Zobacz wideo

Jak opisuje lokalny Kurier Poranny z Podlasia, wcześniejsze wybory na sołtysa w Piaskach odbyły się w połowie czerwca i były skutkiem rezygnacji poprzedniego sołtysa - Edwarda Klisza. 

Arcybiskup senior Sławoj Leszek Głódź był jedynym kandydatem i wygrał. Zagłosowało na niego dziewięć osób - wszyscy, którzy byli na wyborach. Całe sołectwo składa się z 36 uprawnionych do głosowania mieszkańców. 

Kurier zaznacza też, że nowy sołtys - arcybiskup Głódź - nie zgodził się na publikację swojego e-maila i telefonu komórkowego na stronie internetowej gminy. Kontakt jest możliwy za pośrednictwem urzędu gminy w formie listów.

Arcybiskup ukarany przez Watykan

Arcybiskup Głódź wrócił do Bobrówki po tym, jak został ukarany przez Watykan za tuszowanie nadużyć seksualnych popełnionych przez duchownych w podległych im diecezjach (w marcu tego roku). W wyniku zakończonego dochodzenia Stolica Apostolska podjęła w stosunku do abpa Sławoja Leszka Głódzia m.in. nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską i zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach w archidiecezji gdańskiej.

Abp Sławoj Leszek Głódź 13 sierpnia ubiegłego roku skończył 75 lat. W tym wieku biskupi oddają się do dyspozycji papieża, który może ich wysłać na emeryturę. Papież Franciszek wydał decyzję natychmiast i zadecydował o odesłaniu arcybiskupa na emeryturę już w dniu jego urodzin, czyli w najszybszym możliwym terminie.

DOSTĘP PREMIUM