Sondaż dotyczący "Wiadomości" TVP. Czy Polacy ufają stacji Jacka Kurskiego. Dane są jednoznaczne
Czy Polacy ufają "Wiadomościom"? Jacek Kurski nie będzie zadowolony z odpowiedzi
Najnowszy sondaż przeprowadzony przez United Surveys dla Wirtualnej Polski pokazuje, że aż 58% ankietowanych nie wierzy w informacje podawane przez "Wiadomości" TVP. W tej grupie 52% "zdecydowanie" nie ufa temu, co przekazują z ekranu Danuta Holecka czy Michał Adamczyk.
Jest jednak spora część społeczeństwa, która ufa temu, o czym mówią "Wiadomości". 31,4 respondentów odpowiedziało, że wierzy w te informacje, z czego 17,4 proc. "zdecydowanie", a 14 proc. "raczej" wierzy.
W przekaz "Wiadomości" wierzą głównie wyborcy PiS
Wyniki sondażu dotyczącego zaufania do sztandarowego programu informacyjnego Telewizji Polskiej w dość przewidywalny sposób rozkładają się wśród wyborców poszczególnych opcji politycznych. Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości stanowią aż 87% osób w grupie wierzących w przekaz "Wiadomości". Nieufnych wobec przekazom programu newsowego TVP jest zaledwie 7% wyborców PiS i tylko 1% "zdecydowanie" nie wierzy.
Zupełnie odwrotnie wygląda sytuacja wśród wyborców partii opozycyjnych. Tam bowiem 92% nie wierzy w to, o czym mówi do nich z ekranu Danuta Holecka i jej redakcyjni koledzy.
"Wiadomości" oskarżane o propagandę i fiksację na punkcie Donalda Tuska
"Wiadomości" od dawna są szeroko krytykowane za pro rządową propagandę. W programie próżno szukać materiałów krytykujących jakiekolwiek poczynania czy oczywiste przewinienia polityków Prawa i Sprawiedliwości. Przekaz przesycony jest zaś negatywnymi materiałami poświęconymi opozycji. Jednym z "ulubieńców" programu jest Donald Tusk, którego nazwisko pada w "Wiadomościach" niezwykle często i wyłącznie w negatywnym kontekście. Internauta o nicku FlasHa, który hobbystycznie zajmuje się analizowaniem powtarzających się schematów w "Wiadomościach" policzył, że wyrwane z kontekstu "fur Deutschland" (dla Niemiec) wypowiedziane przez Donalda Tuska padło w serwisie informacyjnym TVP aż 152 razy. Ujęcie, w którym były premier odbiera z rąk Angeli Merkel nagrodę im. Rathenaua, którą przyznano mu raz w 2012 roku, pokazano 39 razy. W jednym z kwietniowych wydań tego roku nazwisko Tuska padło nawet 34 razy.
-
Molestował nieletnich i współpracował z SB. Kim był "bankier" Jana Pawła II? "Żył jak pączek w maśle"
-
Poseł Rutka cytuje hejterskie teksty z TVP. O kim mowa? Karolina Lewicka zgadła od razu
-
"Trwa walka nerwów". Gen. Bąk wskazuje, kiedy spodziewać się "istotnych zmian" na ukraińskim froncie
-
W Holandii stworzyli cmentarz, bo Polki "zaczęły pytać, jak mogą pożegnać swoje dzieci"
-
Katolicka "sekta" w Częstochowie. "Wieczorem wybuchały krzyki dzieci, płacz i odgłosy uderzeń"
- Francja. Rząd zostaje. Zabrakło 9 głosów do uchwalenia wotum nieufności
- Xi Jinping namówi Putina do pokoju z Ukrainą? "To tylko dobra wymówka"
- "Ropa coraz tańsza przez banki". Jak bałagan na zagranicznych rynkach bankowych przekłada się na nasze portfele
- "Margin Call": film zamiast podręczników do Business English
- "Wizyta Putina w Mariupolu to teatrzyk". Ekspertka o "wiosce putinowskiej"