Policja zatrzymała cztery osoby w związku z zabójstwem 16-latka w Zamościu. Wszyscy są niepełnoletni

Policjanci zatrzymali cztery osoby w wieku 17-16 lat w sprawie śmierci 16-latka, który zmarł we wtorek po południu w rejonie jednego z osiedli w Zamościu. Wśród zatrzymanych jest jedna dziewczyna - podała policja.
Zobacz wideo

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu st. asp. Katarzyna Szewczuk poinformowała, że przez cały wieczór i w nocy funkcjonariusze zabezpieczali ślady, rozmawiali ze świadkami i sprawdzali monitoring, aby zatrzymać sprawców.

- Po kilku godzinach policjanci ustalili dane czterech osób osób. W tej sprawie zatrzymali 17-latka z gminy Stary Zamość i troje 16-latków z gminy Zamość, Stary Zamość i Nielisz. Wśród zatrzymanych była jedna dziewczyna – powiedziała Szewczuk.

Jak dodała, 17-latka umieszczono w pomieszczeniach dla zatrzymanych, natomiast 16-latkowie trafili do policyjnej izby dziecka.

Poinformowała, że policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają przebieg wtorkowego zdarzenia, a także udział i role poszczególnych osób. - Całe postępowanie przejęła Prokuratura Okręgowa w Zamościu – dodała.

We wtorek około godz. 16 policja otrzymała zgłoszenie o pobitym 16-latku w rejonie osiedla Planty przy ul. Józefa Piłsudskiego w Zamościu. Pomimo reanimacji prowadzonej przez załogę karetki pogotowia życia chłopca z gminy Zamość nie udało się uratować.

Posłuchaj: 

TOK FM PREMIUM