Miał w domu 450 litrów zacieru i 30 litrów bimbru. 64-latek policjantom wyjaśnił, że niedługo ma urodziny

Na terenie gminy Dzierzążnia policjanci z Płońska zlikwidowali bimbrownię. Znaleziono 450 litrów zacieru i 30 litrów gotowego już alkoholu. Zatrzymano 64-latka, który trudnił się procederem. Tłumaczył, że bimber produkował na własny użytek, bo niedługo będzie obchodził urodziny.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, nielegalną produkcję alkoholu na terenie gminy Dzierzążnia odkryli funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

- W czasie przeszukania w budynku mieszkalnym należącym do 64-latka, policjanci znaleźli sześć plastikowych beczek z zacierem, a w przydomowej bimbrowni znajdującej się w budynku gospodarczym, aparaturę gotową do wytwarzania alkoholu i butelki z gotowym wyrobem - przekazała kom. Drężek-Zmysłowska. Jak zaznaczyła, w jednej z "kolumn" odbywał się jeszcze proces destylacji.

- Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 450 litrów zacieru i 30 litrów bimbru - podkreśliła rzeczniczka płońskiej policji. Dodała, iż "64-latek w rozmowie z policjantami twierdził, że bimber produkował na własny użytek, bo niedługo będzie obchodził urodziny".

Według kom. Drężek-Zmysłowskiej mieszkaniec gminy Dzierzążnia może usłyszeć zarzuty, dotyczące nielegalnego wytwarzania alkoholu etylowego, za co grozi kara nawet trzech lat więzienia. Próbki alkoholu, który został zabezpieczony w przydomowej bimbrowni, zostaną wysłane do badań laboratoryjnych.

TOK FM PREMIUM