Ługańsk. Rosyjskie wojsko zniszczyło ogromne zapasy zboża. "W ciągu roku można by nakarmić 300 tys. ludzi"

Wojska rosyjskie ostrzelały elewator w mieście Rubiżne w obwodzie ługańskim, niszcząc zboże, które wystarczyłoby 300 tys. ludzi na rok - poinformował szef władz obwodowych Serhij Hajdaj na Telegramie.

Jak podkreślił Hajdaj, siły rosyjskie zrzuciły na przedsiębiorstwo rolne Golden AGRO bomby lotnicze o dużej sile, niszcząc całe zboże, jakie tam się znajdowało. Precyzował, że chodzi o 17 tys. ton pszenicy i 8,7 tys. ton słonecznika.

- Spłonęła taka ilość ziarna, jaką w ciągu roku można by nakarmić 300 tys. ludzi. A jednorazowo - mniej więcej 120 mln ludzi. Raszyści (Rosjanie) chcą doprowadzić do głodu w obwodzie ługańskim - napisał Hajdaj.

Ataki rakietowe w okolicach Lwowa

Również we wtorek doszło do rosyjskich ataków rakietowych m.in. w obwodzie lwowskim. Szef tamtejszych władz obwodowych Maksym Kozycki na Telegramie apelował do ludności o pozostanie w schronach.

Wcześniej mer Lwowa Andrij Sadowy przekazał na Facebooku, że w mieście wieczorem było słychać odgłosy wybuchów. Podał też, że w części miasta notowane są zakłócenia w dostawach prądu; w wyniku rosyjskiego ataku uszkodzone zostały dwie podstacje.

TOK FM PREMIUM