Ryanair odwołuje ponad 180 lotów w najbliższy weekend. Połączenia kasują też LOT, Lufthansa i easyJet

W dniach 25-26 czerwca Ryanair odwołał ponad 180 lotów w obrębie Europy. Wśród skasowanych połączeń znalazły się także te z Polski. Sprawdź, dokąd w najbliższych dniach na pewno nie polecisz Ryanairem.

Ryanair - tanie loty odwołane. W ostatni weekend czerwca tysiące pasażerów zostanie na lodzie

Jak podaje portal fly4free.pl powołując się na serwis "Brussels Times", Ryanair anulował już na najbliższy weekend ponad 180 lotów z i do Brukseli, które odbędą się od piątku do niedzieli. To jednak nie jest ostateczny bilans odwołanych połączeń, bowiem jak podaje dziennik „L’Echo", powołując się na agencję Belga, z lotniska Bruksela Charleroi odwołanych będzie w sumie 127 połączeń, a liczba poszkodowanych przez strajk pasażerów Ryanaira to przynajmniej 21 tysięcy osób. Do tego należy dodać anulowane loty z Zaventem. 

Na liście odwołanych lotów są 2 połączenia z i do Polski:

  • FR1057 Bruksela Charleroi-Modlin
  • FR1058 Modlin-Bruksela Charleroi

Połączenia z Modlina do stolicy Belgii są odwołane zarówno w piątek jak i sobotę.

Ryanair odwołane loty 2022 - nie tylko połączenia z Brukselą są zagrożone

Odwołanie 180 połączeń z i do Brukseli to dopiero początek problemów, z jakimi spotkają się w najbliższych dniach podróżni na europejskich lotniskach. Do strajku personelu tanich linii dołączają za chwilę pracownicy czterech innych krajów: w Hiszpanii, we Włoszech (24-godzinny strajk planowany jest w sobotę 25 czerwca), Francji (25-26 czerwca) i Portugalii (od 24 do 26 czerwca).

Na razie nie wiadomo, jakie loty z i do tych państw mogą zostać odwołane. 

Strajki w liniach Ryanair związane są z brakiem porozumienia między personelem pokładowym a władzami spółki. Postulaty związkowców reprezentujących pracowników w różnych krajach nieznacznie różnią się od siebie, główne założenia są jednak takie same. Chodzi o poprawę warunków pracy i wyższe wynagrodzenia. 

Nie tylko Ryanair. Loty odwołują też easyJet i Lufthansa, a także polski LOT

Zbliżający się sezon wakacyjny będzie bardzo trudnym czasem dla branży lotniczej, która próbuje podnieść się po kryzysie związanym z pandemią. Na wielu europejskich lotniskach panuje bardzo trudna sytuacja w związku z brakami w personelu. Od tygodni z poważnymi problemami zmagają się londyńskie Heathrow i Gatwick oraz lotnisko w Amsterdamie. Z powodu ogromnych utrudnień w holenderskim porcie lotniczym, część swoich połączeń do Amsterdamu kasuje LOT. Jak podaje serwis money.pl, tego lata odwołano część rejsów do Amsterdamu w następujących dniach: 3-4, 12-13, 28, 29 i 31 lipca oraz 1, 4, 15-16, 22, 25, 27-29 sierpnia. Każdego z tych dni odwołany będzie jeden z trzech zaplanowanych pierwotnie lotów.

Z ogromnymi problemami zmaga się także Lufthansa. Jak podaje niemiecki "Bild", linie te kasują blisko 3000 połączeń w te wakacje. Kilka dni temu podano informację o 900 odwołanych lotach. Teraz dochodzą kolejne:

Lufthansa wycofa z rozkładów lotnisk we Frankfurcie i Monachium w sezonie letnim kolejne 2200 z łącznie blisko 80 tys. lotów. Dotyczy to w szczególności połączeń krajowych i w Europie, ale nie obejmie tradycyjnych kierunków wyjazdów wakacyjnych, bardzo obleganych w letnich miesiącach – wyjaśnia rzecznik Lufthansy, cytowany przez "Bilda".

Kłopoty mają także brytyjskie linie easyJet, które ogłosiły plany ograniczenia liczby lotów wykonywanych w te wakacje. Przez brak personelu przewoźnik odwołał ponad 10 tys. rejsów w Europie. Z jedynego lotniska w Polsce, do którego lata easyJet – Krakowa – zawieszono loty do Londynu-Luton oraz Manchesteru. Na innych połączeniach zredukowana zostanie liczba wykonywanych tygodniowo operacji.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM