Najlepsze miasto na świecie w 2022 roku jest w Europie. Ten wybór cię zaskoczy!

Wydawnictwo turystyczne Time Out w oparciu o 20 tys. opinii stworzyło ranking najlepszych miast na świecie. Na ocenę miały wpływ oferta kulturalna, gastronomiczna, atrakcje życia nocnego. Liczyły się też zabytki, dzielnice, w których dobrze się mieszka, a nawet aplikacje randkowe. W zestawieniu nie znalazło się ani jedno polskie miasto.

Najlepsze miasto świata 2022. Jak je ocenić? Time Out kierował się tymi kryteriami

Wydawnictwo podróżnicze Time Out co roku przygotowuje zestawienie, w którym wybiera najlepsza miasta na świecie.

"Przez ostatnie dwa lata lista skupiała się na tym, w jaki sposób miasta przeszły przez pandemię i uczyniły życie (prawie) znośnym podczas lockdownów. Ale teraz, po dwóch latach podróży, świat znów się otwiera, a my – podobnie jak ty – pragniemy tam wrócić" - napisali autorzy rankingu Time Out Index 2022.

"Nasze najlepsze miasta", jak zaznaczyli autorzy zestawienia, to metropolie "z kwitnącym życiem nocnym, niesamowitym jedzeniem oraz sztuką, kulturą i mnóstwem muzeów". Ranking to oczywiście gotowy przewodnik dla tych, którzy np. planują wakacyjny wypad, bo "to są miejsca, do których warto się udać".

Edynburg - najlepsze miasto świata 2022.  Co wyróżnia i z czego słynie stolica Szkocji?

Na szczycie zestawienia najlepszych miast świata roku 2022 znalazł się Edynburg. Stolica Szkocji słynie z magicznego klimatu, kusi zabytkami, architekturą i bogatą ofertą kulturalną (m.in. organizowanym od kilkudziesięciu tak Międzynarodowym Festiwalem, w którym uczestniczą wybitni twórcy teatru, muzyki i tańca z całego świata). Edynburg to jedno z najpiękniejszych miast do zwiedzania pieszo. Może pochwalić się także imponującą sceną kulinarną, która cały czas się rozwija.

"To miasto pełne ciepła. Jest progresywne/postępowe i przyjazne dla wszystkich. 88 proc. mieszkańców powiedziało nam, że w mieście łatwo jest 'wyrazić to, kim jesteś'" - czytamy na stronie Time Out.

Najlepsze miasto świata. Czołowa "dziesiątka" Time Out Index 2022

W czołówce tegorocznego rankingu nie znalazły się tak popularne wśród turystów miasta, jak Paryż, Rzym, Nowy Jork. W zestawieniu próżno też szukać jakiegokolwiek polskiego miasta.

Czołówka rankingu:

  1. Edynburg (Szkocja/Wielka Brytania);
  2. Chicago (USA);
  3. Medellin (Kolumbia);
  4. Glasgow (Szkocja/Wielka Brytania);
  5. Amsterdam (Holandia);
  6. Praga (Czechy);
  7. Marakesz (Maroko);
  8. Berlin (Niemcy);
  9. Montreal (Kanada);
  10. Kopenhaga (Dania).

TOK FM PREMIUM