Mecz Polska-Argentyna. Czyją wygraną typują Polacy? [SONDAŻ]

W Katarze polscy piłkarze zawalczą w środę z Argentyną. Stawką jest wyjście z grupy i pierwszy od 1986 roku awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Jak wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM, w zwycięstwo Polaków wierzy 11 proc. ankietowanych.
Zobacz wideo

Po 36 latach posuchy polscy piłkarze staną w środę przed szansą awansu do 1/8 mistrzostw świata. Przed nimi jednak piekielnie trudne zadanie, bo na zakończenie fazy grupowej zmierzą się z Argentyną. Zwycięstwo lub remis dadzą nam upragniony awans. Jeśli przegramy, będziemy musieli liczyć na korzystny wynik drugiego meczu w naszej grupie.

Według sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM w zwycięstwo Polaków wierzy 11 proc. ankietowanych. Większość jest mniej optymistyczna i jest zdania, że to Argentyna wygra środowy mecz. Taki wynik wskazuje ponad 59 proc. pytanych. Na remis stawia niecałe 15 proc.

W sobotę biało-czerwoni prowadzeni przez Czesława Michniewicza pokonali Arabię Saudyjską 2:0. Wcześniej natomiast bezbramkowo zremisowali z Meksykiem.

Aktualnie piłkarska reprezentacja Polski prowadzi w tabeli grupy C z dorobkiem 4 punktów. Tym samym wyprzedza o jeden punkt Argentynę i Arabię Saudyjską, a o trzy Meksyk.

Wiara w wygraną Polaków a opcja polityczna

Z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM możemy dowiedzieć się również,  jak wynik meczu obstawiają zwolennicy ugrupowań politycznych. Jeżeli chodzi o Zjednoczoną Prawicę, w wygraną Polaków wierzy 11 proc. jej wyborców. W remis - 23 proc. 40 proc. jest zdania, że górą będzie Argentyna. 26.proc. nie ma na ten temat opinii.

A jak typują zwolennicy opozycji? Biało-czerwoni wygrają mecz według 8 proc. Na remis stawia 11 proc. 73 proc. ankietowanych wyborców opozycji uważa, że zwycięży przeciwnik. Jednoznacznej odpowiedzi nie potrafi udzielić 8 proc. badanych.

Tak rozkładają się głosy niezdecydowanych, jeżeli chodzi o głosowanie w najbliższych wyborach: Polska wygra według 19 proc. ankietowanych, zremisuje - według 5 proc., Argentyna wygra - według 54 proc., a 23 proc. nie ma opinii.

1/8 mundialu. Z kim mogą zagrać Polacy w przypadku awansu?

Drużyna z drugiego miejsca grupy C trafi na zespół z pierwszej pozycji grupy D. Prawie na pewno będzie nim broniąca tytułu Francja (scenariusz, w którym pewni już awansu "Trójkolorowi" spadną na drugie miejsce, jest mało prawdopodobny). Z kolei najlepsza ekipa grupy C zagra z drugą z grupy D: Australią, Danią lub Tunezją.

Mecz Polska-Argentyna w ramach mistrzostw świata w Katarze 2022 rozpocznie się w środę o godz. 20.00.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM