Czarnek: Ideologia LGBT jest absolutnie szkodliwa dla każdego. Również dla ludzi ze środowiska LGBT

Ideologia LGBT jest absolutnie szkodliwa dla każdego, destrukcyjna i szkodliwa dla każdego człowieka. Również dla ludzi ze środowiska LGBT - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Podczas audycji w Radiu Opole minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odniósł się m.in. do pytania posła na Sejm Janusza Kowalskiego, który uważa, że pełnomocnik ds. równego traktowania przy rektorze Uniwersytetu Opolskiego promuje ideologię LGBT. Zdaniem ministra obowiązujące prawo broni przed dyskryminacją całe środowisko naukowe, wśród których są też osoby niezgadzające się z ideologami LGBT.

Czarnek podkreślił, że pełnomocnicy zajmujący się kwestiami równouprawnienia muszą w swojej pracy brać pod uwagę także ochronę przed dyskryminacją osoby wyznające wartości chrześcijańskie czy konserwatywne.

- Po to wprowadziliśmy pakiet wolności akademickiej, czyli nowe przepisy w prawie o szkolnictwie wyższym i nauce, by nie można pociągać naukowców i nikogo ze społeczności akademickiej do odpowiedzialności dyscyplinarnych za głoszenie takich poglądów, jak chociażby poglądy pana Janusz Kowalskiego i moje. Ideologia, nie mówimy o osobach, ideologia LGBT jest absolutnie destrukcyjna i szkodliwa dla każdego człowieka. Również dla tych ludzi ze środowiska LGBT. (...) Jeśli pełnomocnik ds. równego traktowania miałby poświęcać swój czas dyskryminacji tych osób, które mają inne zdanie niż ci ideolodzy LGBT, to byłoby sprzeczne z prawem i będziemy to badać – powiedział polityk PiS.

Min. Czarnek i nauka języka niemieckiego

4 lutego opublikowano rozporządzenie min. Czarnka zmieniające liczbę lekcji języka niemieckiego dla uczniów, którzy należą do mniejszości niemieckiej. Szef resortu edukacji i nauki zdecydował, że zamiast trzech lekcji będzie tylko jedna. Co ważne, nowa regulacja dotyczy tylko mniejszości niemieckiej.

Min. Czarnek pytany w Radiu Opole o tę sprawę, "zapewnił, że ograniczenie finansowania nauki języka niemieckiego jako ojczystego nie są dyskryminacją, lecz jedynie ograniczeniem środków do realnych potrzeb mniejszości niemieckiej".

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM