Szydło zaatakowała Tuska. "Uruchomił ruskie boty, które rozbijają spotkania z Polakami"

Donald Tusk "uruchomił ruskie boty", które przyjeżdżają na spotkania Polaków i te spotkania rozbijają; to się wpisuje w politykę rosyjską siania zamętu i budowania chaosu w Polsce - stwiedziła Beata Szydło. - To jest właśnie pomysł Tuska. Dzielenie Polaków i brutalizacja życia publicznego ma mu dać władzę - mówiła w Polskim Radiu 24.
Zobacz wideo

Na poparcie postawionej przez siebie tezy była premier przytoczyła przykład, dotyczący jej spotkania z wyborcami. - Miałam w niedzielę taki przypadek, kiedy na jednym ze spotkań pojawiła się osoba, która cały czas próbowała to nasze spotkanie w jakiś sposób storpedować. Nie zadała żadnego pytania, po czym skonfundowana i rozzłoszczona wyszła. Więc jeżeli takie bojówki będą jeździły na spotkania, to ta brutalizacja życia będzie przez Tuska i jego ekipę podgrzewana - powiedziała europosłanka.

- Ja osobiście nie obawiam się takich działań. Jestem do tego przyzwyczajona. Jestem politykiem i muszę pamiętać, że różne są reakcje ludzi. Natomiast tego typu działania przeszkadzają tym osobom, które na spotkania przychodzą - wskazała Szydło. Jak dodała, jeżeli idziemy dalej i potem pojawiają się inne akty agresji, np. maile z pogróżkami to już jest naprawdę poważna sprawa.

Wyjaśniając, o jakie maile chodzi, Szydło wyjaśniła: "To pogróżki tego typu, że zostaniemy zabici, że nasze rodziny zostaną skrzywdzone, że musimy się obawiać o swoje życie. To jest wpisane w ruską retorykę i te boty ruskie, które są uruchamiane". - Mogę powiedzieć, że Tusk uruchomił ruskie boty, które przyjeżdżają na spotkania Polaków i te spotkania rozbijają. To się wpisuje w politykę rosyjską siania zamętu i budowania chaosu w Polsce - stwierdziła była premier.

- Dlatego nie powinniśmy się dać podzielić i nie powinniśmy ulegać takim działaniom. Tusk buduje w ten sposób swoją strategię na te najbliższe wybory, ale dzielenie Polaków i szczucie na Polaków, niepodejmowanie debaty politycznej tylko agresja, będzie szkodziła Polsce - podsumowała Szydło.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM