Kurski chce wrócić do Sejmu dla immunitetu? Oczkoś ma inną koncepcję. "Jest leniwy"

Łajba nabrała wody i każdy szuka swojej szalupy, przepychając innych. Chcą wyskoczyć do wody tak, żeby się nie utopić. I tak można odczytać plotki o Kurskim, że PiS następnych wyborów nie wygra - mówił w TOK FM dr Mirosław Oczkoś.
Zobacz wideo

"Gazeta Wyborcza" pisała w tym tygodniu, że w PiS trwa już powolne ustalanie kształtu list wyborczych. W kuluarach mówi się, że ponownie w Sejmie chciałby znaleźć się chociażby Jacek Kurski, obecny szef państwowej telewizji. O takiej ewentualności pisał też "Wprost". – Pewnie zależy mu na immunitecie – żartują rozmówcy „Wyborczej" z PiS. Dr Mirosław Oczkoś, ekspert ds. wizerunku, sugerował na antenie "Pierwszego Śniadania" w TOK FM, że szefowi TVP nie musi chodzić o ochronę prawną. – To taki generał propagandy, szef szczujni. Podejrzewam, że on jest leniwy i chodzi bardziej o spadochron, żeby poczuł się lepiej – wskazał Oczkoś.

Dodał, że jest to tylko "kolejny znak na niebie", który zwiastuje, że władza PiS powoli dobiega końca. – Proszę zwrócić uwagę na reakcję na skecz Neo-nówki. To jest dramat, jeśli władza reaguje na takie rzeczy. Wiem, że rzecznik partii (Radosław Fogiel - red.) jest wynajęty po to, żeby szczekać i robi to nieźle. Jednakże ważna jest też reakcja sali. W tym Koszalinie, gdzie przedstawiono skecz publiczności, ludzie reagowali na każdą aluzję polityczną. To jest memento mori dla PiS, które oznacza: dziewczyny i chłopaki, wasz czas mija – ocenił Oczkoś.

Według gościa TOK FM działacze PiS doskonale zdają sobie z tego sprawę. – Łajba nabrała wody i każdy szuka swojej szalupy, przepychając innych. Chcą wyskoczyć do wody tak, żeby się nie utopić. I tak można odczytać plotki o Kurskim, że PiS następnych wyborów nie wygra. To są właśnie takie symptomy – podkreślił ekspert.

"Kaczyński może przyspieszyć"

Tym bardziej, że - zdaniem Oczkosia - wybory do Sejmu mogą się odbyć wcześniej niż w 2023 roku, kiedy kończy się kadencja parlamentu. – (…) Jarosław Kaczyński nie wie, że jest tą babcią (z piosenki Wojciecha Młynarskiego - red.), której się nie wpuszcza na parter. Jednak ma ten guzik i może wszystko zdetonować. Tym może się skończyć ta jego przerwa w tournee po kraju, że wróci i stwierdzi: odpalamy wybory wcześniej, czyli już jesienią – przewidywał dr Oczkoś.

Wyjaśnił też, dlaczego tak uważa. – Jeśli spojrzymy na wypowiedzi różnych posłów PiS, to tam nie ma jednego przekazu, oni po prostu bredzą. Dlatego po powrocie z urlopu Kaczyński może stwierdzić, że przyspieszy to polityczne zamieszanie. Bo my już mamy problemy z zimą, a PiS tej zimy może po prostu nie przetrwać – podsumował gość TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM