KO z nieznacznie większym wzrostem niż PiS. Największym przegranym Polska 2050 [SONDAŻ]

Przed początkiem sezonu świąteczno-noworocznego poparcie dla ugrupowań politycznych wygląda stabilnie - szczególnie dla PiS i KO, które zaliczyły jedynie niewielkie wzrosty. Najwięcej traciła Polska 2050 - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej".
Zobacz wideo

Według  sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej" przeprowadzonego w dniach 2-3 grudnia, Prawo i Sprawiedliwość ma 34,2 proc. - to 0,5 pp. więcej w porównaniu z początkiem listopada. Koalicja Obywatelska w grudniu zdobyła zaś 28,3 proc. głosów badanych i zaliczyła wzrost o 0,7 pp..

Trzecie miejsce w sondażu dla "Rzeczpospolitej" zajęła Lewica z wynikiem 9,7 proc., co oznacza spadek o 0,4 pp..

Czwarte miejsce przypadło partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Otrzymała 8,8 proc. głosów, ze sporym spadkiem o 2,1 pp..

Kolejne pozycje zajęła - ex aequo - PSL Koalicja Polska (5,2 proc., spadek o 0,5 pp.) i Konfederacja (5,2 proc., wzrost o 0,2).

Udział w głosowaniu w wyborach parlamentarnych jesienią przyszłego roku deklaruje 52,5 proc. ankietowanych, z czego 44,3 proc. "zdecydowanie" pójdzie urn wyborczych, a 8,2 proc. "raczej" zagłosuje. 8,6 proc. nie zadecydowało, na kogo odda swój głos. "Niezdecydowanych jest w tym badaniu nieznacznie więcej niż w listopadzie" - zauważyła "Rzeczpospolita".

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM