Netflix: Kiedy będzie 5. sezon "Stranger Things"? Tym razem fani nie będą musieli długo czekać na nowe odcinki

Zaledwie cztery dni temu w Netfliksie odbyła się premiera dwóch finałowych odcinków 4. sezonu "Stranger Things", a fani produkcji już pytają o kolejne odcinki. Twórcy zdradzają, kiedy ruszają prace nad 5. sezonem, a David Harbour prognozuje premierę kolejnych przygód bohaterów z Hawkins.

Kiedy będzie 5 sezon Stranger Things? Tym razem nie będziemy musieli czekać aż 3 lata

Fani serialu "Stranger Things" musieli wykazać się ogromną cierpliwością, czekając na premierę 4. sezonu. Przerwa między trzecią, a czwartą serią produkcji trwała aż 3 lata. Powodem była pandemia, która na kilka miesięcy wstrzymała pracę na planie. Czy na finałowy sezon również trzeba będzie tyle czekać? Twórcy, czyli bracia Duffer uspokajają i zapewniają, że ostateczne prace nad scenariuszem rozpoczną się już za kilka tygodni. Zaraz potem ekipa wchodzi na plan.

O nieco bardziej szczegółowe prognozy pokusił się odtwórca roli Hoopera, David Harbour. Jego zdaniem, nowe odcinki mogą ujrzeć światło dzienne za dwa lata:

– Myślę, że będziemy [kręcić] w przyszłym roku. W tym roku skończą to pisać i muszą przygotować różne rzeczy, miejmy nadzieję, że będzie to w tym roku. Ale myślę, że taki jest plan. Więc prawdopodobnie [5. sezon] wyjdzie w połowie 2024 roku, opierając się na naszej historii – powiedział aktor w rozmowie z GQ.

"Stranger Things" - co twórcy zdradzają na temat 5. sezonu?

Scenariusz 5. sezonu "Stranger Things" z pewnością będzie pilnie strzeżoną tajemnicą. Dotychczas bracia Duffer zdradzili jedynie, że w finale będą musieli dokonać przeskoku w czasie, bowiem od czasu, kiedy kręcono 4. serię nastoletni wówczas odtwórcy głównych ról dorośli i trzeba będzie uwzględnić to w fabule. 

Twórcy zdradzili także, że w 5. sezonie widzom przybliżona zostanie mitologia "Drugiej Strony", która dotychczas pozostawała wielką tajemnicą. Dodali również, że żaden z bohaterów nie może czuć się bezpiecznie, bowiem każdy może zostać uśmiercony.

Finałowe odcinki, podobnie jak te z 4. serii mają mieć mroczny klimat. 

"Stranger Things" - fenomen serialu, na punkcie którego szaleją widzowie na całym świecie

"Stranger Things" to zdaniem wielu jedna z najlepszych produkcji Netfliksa. Serial od premiery pierwszego sezonu cieszy się ogromną popularnością na całym świecie i bije rekordy oglądalności w serwisie. Jak to zwykle w przypadku tego typu hitów bywa, wokół produkcji powstał cały przemysł. Ubrania z motywami z serialu, klocki Lego, czy Monopoly "Stranger Things" to tylko część gadżetów dostępnych dla fanów tego serialu. 

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

 

TOK FM PREMIUM