Luka w fabule "Stranger Things 4"? Fani serialu wytykają błąd scenarzystom

Długo wyczekiwany czwarty sezon "Stranger Things" zadebiutował w Netfliksie 27 maja i błyskawicznie pobił historyczny rekord oglądalności tej platformy streamingowej. Widzowie, którzy już obejrzeli wszystkie dostępne odcinki dostrzegli jednak pewną dość znaczącą nieścisłość w fabule. Czy to niedopatrzenie scenarzystów, czy też zagadka, której rozwiązanie poznamy w finale?

Luka w fabule 4. sezonu "Stranger Things" - widzowie wytykają błąd scenarzystom 

Choć pierwszych 7 odcinków 4. sezonu "Stranger Things" jest dostępnych w Netfliksie od niespełna tygodnia, większość fanów już zdążyła się z nimi zapoznać. I choć ogólne recenzje dotyczące nowej serii są bardzo pozytywne, to część widzów dopatrzyła się błędu w fabule. O co chodzi?

[uwaga spoiler!]

W 4. odcinku tego sezonu Jedenastka zostaje zabrana do tajnego laboratorium w Nevadzie, gdzie dr Martin Brenner próbuje przywrócić jej telekinetyczne moce, by mogła stanąć do walki z Vecną. W tym celu dziewczyna musi wrócić wspomnieniami do wczesnego dzieciństwa, kiedy przebywała w laboratorium w Hawkins. Obrazy, jakie pojawiają się w głowie Jedenastki pokazują jej ćwiczenia z dr Brennerem i rozmowy z pracownikami instytutu, podczas których dziewczynka wysławia się płynnie i pełnymi zdaniami. Tymczasem w 1. sezonie serialu, kiedy Jedenastka zaraz po ucieczce z instytutu trafia do miasteczka, nie potrafi się wysłowić, a jej nowi przyjaciele mają duży problem, by się z nią porozumieć. Czy to możliwe, że scenarzyści dopuścili się takiego niedopatrzenia, które błyskawicznie wychwycili widzowie? 

To nie błąd w fabule, tylko celowy zabieg scenariuszowy? - część fanów ma swoje teorie

Podczas gdy część widzów widzi w przeszłości Jedenastki  fabularną lukę, inni mają swoje teorie wyjaśniające problemy z mową bohaterki. Niektórzy fani twierdzą, że fakt, iż dziewczynka w 1. sezonie nie potrafi mówić wynika z PTSD (zespołu stresu pourazowego), którego doznała po traumatycznych wydarzeniach, do jakich doszło w instytucie. Inni twierdzą zaś, że dziewczynka doznała udaru mózgu bowiem zbyt intensywnie korzystała ze swoich mocy. 

Być może odpowiedź na pytanie, czy problemy z mową Jedenastki to błąd scenarzystów, czy celowy zabieg, znajdziemy w dwóch finałowych odcinkach, które zadebiutują w Netfliksie w lipcu. 

"Stranger Things 4" bije historyczny rekord oglądalności Netfliksa 

Fani serialu "Stranger Things" na kolejną odsłonę przygód Jedenastki i jej przyjaciół z Hawkins czekali aż 3 lata. Nic więc dziwnego, że 4. sezon był najbardziej wyczekiwaną premierą Netfliksa ostatnich miesięcy. Według najnowszego rankingu Netflix Top 10, w tygodniu od 23 do 29 maja, padł rekord serwisu pod względem oglądalności. Pierwsza część czwartego sezonu serialu "Stranger Things" na całym świecie była oglądana przez zsumowanych wszystkich widzów, którzy włączyli produkcję, przez 286,79 mln godzin. Produkcja zajęła też w tym czasie 1. miejsce w 83 krajach jeśli chodzi o najwyższą oglądalność.

TOK FM PREMIUM