Tajemnica postaci z "Stranger Things" rozwiązana. Aktor Noah Schnapp rozwiał wszelkie wątpliwości

Po premierze dwóch finałowych odcinków 4. sezonu "Stranger Things" fani produkcji zabrali się za rozwiązywanie zagadek tej serii. Nie na wszystkie pytania i wątpliwości twórcy dali bowiem widzom oczywiste odpowiedzi w scenariuszu.

Postacie ze "Stranger Things" - tajemnica Willa rozwiązana

W 4. sezonie "Stranger Things" twórcy zasygnalizowano widzom, że jeden z bohaterów, Will Byers jest gejem, w dodatku zakochanym w swoim najlepszym przyjacielu, Mikeu. Informacja na temat orientacji seksualnej Willa w żadnym momencie nie pada wprost, jednak jego zachowanie oraz sposób, w jaki reaguje na spotkanie Finna i Nastki dla wielu widzów były oczywistą wskazówką. Nie wszyscy jednak poczuli się przekonani, dlatego aktor wcielający się w tę postać, postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości.

Noah Schnapp w rozmowie z "Varierty" potwierdza, że jego bohater jest gejem:

W tym seonie stało się jasne, że Will jest zakochany w Mikeu. Oczywiście były takie aluzje już w 1. sezonie, ale wówczas można było pomyśleć, że ta postać po prostu dojerzewa wolniej, niż jego przyjaciele. Teraz, kiedy jest starszy, to stało się oczywiste. Teraz mamy 100 procentową pewność, że jest gejem i kocha Mike’a.  - wyjawił Noah

Aktor dodał, że jego bohater jest stłamszony uczuciem, którego doświadcza oraz niepewnością co do tego, jak ta informacja zostanie przyjęta przez samego Mikea i resztę przyjaciół

Will głosem outsiderów. Noah Schnapp o reakcjach fanów na jego postać

W rozmowie z "Variety" aktor dodał, że jego postać czuje się wykluczona i niedopasowana do otoczenia:

Will zawsze tak się czuł. Wszyscy jego przyjaciele mają dziewczyny i należą do różnych klubów. Will nigdzie nie znalazł dla siebie miejsca. Myślę, że właśnie dlatego tak wiele osób mówi mi, że uwielbia Willa i utożsamia się z nim, ponieważ jest bardzo autentyczną postacią.

Schnapp dodał, że spotyka się z widzami, którzy w Willu widzą swoje problemy z młodości, kiedy podobnie jak ta postać, czuli się inni, niedopasowani, próbowali oswoić się z własną tożsamością i orientacją seksualną. 

Kiedy będzie 5. sezon "Stranger Things"? Fani czekają na nowe odcinki 

Po finale 4. sezonu "Stranger Things" najwięksi fani produkcji wciąż czują duży niedosyt i z niecierpliwością poszukują informacji na temat 5. serii. Niestety na nowe odcinki trzeba będzie trochę poczekać, bowiem jak zdradzili bracia Duffer, scenarzyści dopiero w sierpniu rozpoczną ostateczne prace nad scenariuszem. Zanim więc ekipa wejdzie na plan i gotowa produkcja trafi na Netfliksa, z pewnością minie co najmniej kilkanaście miesięcy. Dufferowie obiecali jednak fanom, że tym razem przerwa między sezonami nie będzie tak długa jak ostatnio i na kontynuację przygód ekipy z Hawkins nie trzeba będzie czekać aż 3 lata. 

TOK FM PREMIUM