Kontenery dla pacjentów oczekujących na przyjęcie do szpitala. Z biometryczną bramką do mierzenia temperatury
Kontenerów będzie sześć - zostaną połączone ze szpitalem specjalnymi tunelami. Mają być ułatwieniem dla pacjentów w dobie pandemii. Będą ogrzewane, z opcją wyposażenia w bramkę biometryczną do mierzenia temperatury, a także z pomieszczeniami izolującymi pacjentów z podejrzeniem zarażenia SARS CoV-2. W kontenerach może być również zainstalowany system termowizyjny w podczerwieni – stale monitorujący, czy pacjent w poczekalni nie ma gorączki.
Kontenery staną przed szpitalem przy Alei Kraśnickiej w Lublinie w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Ich koszt to 210 tys. zł . Przetarg na ich dostarczenie wygrała spółka Zurad z Polskiej Grupy Zbrojeniowej. - Spółka Zurad wygrała pierwszy w Polsce kompleksowy przetarg na utworzenie obszaru obserwacyjno-izolacyjnego, systemu segregacji (triażu) i bezpiecznego transportu pacjentów z podejrzeniem zarażenia wirusem SARS CoV-2 - czytamy na stronie Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
- Kontenery te przeznaczone będą do triażu pacjentów. Będzie to m.in. poczekalnia, dzięki której nie trzeba będzie stać na deszczu czy na zimnie w okresie jesienno - zimowym. Będą to również tunele, które będą łączyły punkty triażowe z SOR-em, czy z planową Izbą Przyjęć, by pacjenci, którzy wejdą już do poczekalni, z niej nie wychodzili. Zostaną stamtąd skierowani odpowiednimi ścieżkami do przychodni, szpitalnego oddziału ratunkowego czy też do obszaru obserwacyjno - izolacyjnego, gdzie będą oczekiwali na wynik - mówi dyrektor szpitala, Piotr Matej.
Dyrektor tłumaczy, że kontenery - w sumie ma ich być sześć - będą stały obok siebie. - Są to kontenery medyczne o odpowiednim wyposażeniu i klasie. Spełniają wymogi sanitarno - epidemiologiczne, pozwalają na dezynfekcję pomieszczeń - mówi Piotr Matej.
To pierwszy tego typu projekt, w ramach którego spółka Zurad, przy współudziale kooperanta Modular System, dostarczy zespół kontenerów do triażu. - Zaproponowane rozwiązanie umożliwi minimalizację ryzyka transmisji patogenu SARS-CoV-2 na osoby zgłaszające się do szpitala, niezarażone koronawirusem. Chodzi o pacjentów przyjmowanych na wizyty i zabiegi planowe - czytamy na stronie Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Kontenery - opcjonalnie - maja wiele możliwości. Może się w nich znaleźć m.in. bramka biometryczna z pomiarem temperatury; system do rozpoznawania i identyfikacji twarzy oraz system do skanowania dokumentów czy też system termowizyjny monitorujący ciepłotę ciała osób przebywających w poczekalniach.
-
"Wara od mojej ręki i portfela". Dlaczego 36 proc. młodych mężczyzn ruszyło za Konfederacją?
-
Putin znów grozi bronią jądrową. Jak odpowie NATO? Gen. Bieniek wskazuje: To na pewno rzecz, która będzie rozpatrywana
-
Przywódca zbrodniczego reżimu był "przydatny" Janowi Pawłowi II. W tle "sponsoring" Kościoła
-
Katolicka "sekta" w Częstochowie. "Wieczorem wybuchały krzyki dzieci, płacz i odgłosy uderzeń"
-
Ogródek działkowy lekiem na galopujące ceny warzyw i owoców? "Są oferty i za 150 tys. albo 200 tys. złotych"
- Nowy tydzień przyniesie zdecydowaną zmianę pogody. "Będziemy musieli pogodzić się z powrotem zimy"
- Tusk: Jesteś katolikiem? To nie możesz głosować na PiS czy Konfederację
- Frekwencja może przesądzić o wyniku wyborów. "Do urn częściej chodzą starsi niż młodsi"
- Rosja ma rozmieścić taktyczną broń jądrową na Białorusi. Putin porozumiał się z Łukaszenką
- Watykan aktualizuje ważne procedury. Chodzi o pedofilię w Kościele katolickim