Tajemnicza śmierć dwóch nastolatek w Poznaniu. Policja i prokuratura badają sprawę

Policja i prokuratura badają sprawy śmierci dwóch nastolatek. 16- i 19-latka zmarły w odstępie dwóch dni. Jedna na terenie gminy Suchy Las, druga w Poznaniu. Kluczowe mogą okazać się wyniki badań toksykologicznych.
Zobacz wideo

Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, poinformował w piątek, że ciało pierwszej dziewczyny - 16-latki - znaleziono 11 listopada na terenie podpoznańskiej gminy Suchy Las, zaś  13 listopada w Poznaniu zmarła 19-latka.

- Prowadzone są dwa śledztwa w celu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności śmierci tych dwóch kobiet. Będą przeprowadzane sekcje zwłok, które będą istotne dla oceny przyczyn śmierci. Będą przeprowadzane także badania toksykologiczne - wyliczał prokurator.

Według nieoficjalnych informacji podawanych przez lokalne media, zgony nastolatek mogły zostać spowodowane zażyciem narkotyków. Prokurator w rozmowie z PAP podkreślił, że "na razie nie potwierdzamy informacji, że śmierć mogła być spowodowana zażyciem jakichś lekarstw czy środków odurzających". - Te dwie sprawy się też na razie, na tym etapie, ze sobą w żaden sposób nie łączą, więc są to też dwa odrębne postępowania - zaznaczył.

Prokurator wskazał, że wyniki badań toksykologicznych mogą być znane najprawdopodobniej za co najmniej cztery tygodnie.

O sprawie napisała w czwartek "Gazeta Wyborcza". Z ustaleń dziennikarzy "GW" wynika, że do szpitala z objawami silnego odurzenia trafił także 17-latek - kolega zmarłej 16-latki. Lekarzom udało się uratować życie młodego mężczyzny.

TOK FM PREMIUM