Pijany kierowca wjechał w pielgrzymów. Wśród rannych dziecko
Pijany mężczyzna wjechał samochodem w pielgrzymów
Nadkom. Aneta Sobieraj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi poinformowała w niedzielę, że około godz. 18 na drodze powiatowej we wsi Grobla w pow. radomszczańskim 54-letni kierowca opla najechał od tyłu na idącą drogą grupę pielgrzymów.
- Osiem osób zostało rannych. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca wypadku miał w wydychanym powietrzu 1,3 promila alkoholu. Został zatrzymany do dyspozycji prokuratora - powiedziała PAP Sobieraj.
Jędrzej Pawlak, rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi przekazał z kolei PAP, że wśród 10 ofiar wypadku jest 2,5-roczne dziecko.
- Poszkodowani mają liczne złamania. Są przytomni. Na miejscu pracuje sześć zespołów ratownictwa medycznego i trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - dodał Pawlak.
Na miejscu wypadku trwa akcja ratownicza. Poza ratownikami pogotowia pracuje tam 8 zastępów państwowej i ochotniczych straży pożarnych.
Posłuchaj podcastu!