,
Obserwuj
Łódzkie

Pijany kierowca wjechał w pielgrzymów. Wśród rannych dziecko

PAP
1 min. czytania
10.08.2025 21:06
W niedzielę ok. godz.18 w miejscowości Grobla w powiecie radomszczańskim (Łódzkie) kierowca opla najechał na idących drogą pielgrzymów. Rannych zostało 10 osób, w tym 2,5-letnie dziecko. Policja poinformowała, że kierowca był pijany. Został zatrzymany do dyspozycji prokuratora.
|
|
fot. Dariusz Borowicz / Agencja Wyborcza.pl

Pijany mężczyzna wjechał samochodem w pielgrzymów

Nadkom. Aneta Sobieraj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi poinformowała w niedzielę, że około godz. 18 na drodze powiatowej we wsi Grobla w pow. radomszczańskim 54-letni kierowca opla najechał od tyłu na idącą drogą grupę pielgrzymów.

- Osiem osób zostało rannych. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca wypadku miał w wydychanym powietrzu 1,3 promila alkoholu. Został zatrzymany do dyspozycji prokuratora - powiedziała PAP Sobieraj.

Jędrzej Pawlak, rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi przekazał z kolei PAP, że wśród 10 ofiar wypadku jest 2,5-roczne dziecko.

- Poszkodowani mają liczne złamania. Są przytomni. Na miejscu pracuje sześć zespołów ratownictwa medycznego i trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - dodał Pawlak.

Na miejscu wypadku trwa akcja ratownicza. Poza ratownikami pogotowia pracuje tam 8 zastępów państwowej i ochotniczych straży pożarnych.

Posłuchaj podcastu!