Minęła 21:37, na Ruczaju słychać dzwon. Mieszkańcy są wściekli. "Nie daje spać dziecku"
Na rozbudowującym się osiedlu Chmieleniec na krakowskim Ruczaju powstał niedawno kościół, który zwieńczono dzwonnicą, wyposażoną w nowy dzwon z napisem "Imię moje św. Jan Paweł II". Dzwon, którego zakup sfinansowali mieszkańcy, 18 lutego poświęcił je metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
Jak informuje Onet, dzwon słychać codziennie o 21:37, czyli godzinie śmierci papieża Jana Pawła II, a mieszkańcy narzekają na hałas.
Wszystkie grzechy Gądeckiego. 'Powinien teraz leżeć krzyżem'
Dzwon ku czci Jana Pawła II zakłóca spokój mieszkańców? Powstała petycja
Zirytowani ludzie najpierw wyrażali swoje oburzenie na grupach sąsiedzkich w mediach społecznościowych, a potem zdecydowali się na napisanie petycji. "Mieszkam naprzeciwko kościoła, nie daje on spać mojemu małemu dziecku, a gdy śpi, to go wybudza. Po pracy chciałabym mieć ciszę w domu, a nie głos dzwonów" - napisała jedna z mieszkanek, cytowana przez Onet.
Petycja ma trafić do proboszcza, ale i krakowskiej kurii, czyli do metropolity abp. Marka Jędraszewskiego.
Jak poinformował dzielnicowy radny Piotr Rusocki, zaangażował się w sprawie dzwonu, ale z miernym skutkiem. "Niestety, pomimo kilkunastominutowej rozmowy i próby znalezienia kompromisowego rozwiązania, ksiądz pozostał na stanowisku, iż "potrzeba dać czas Mieszkańcom by przyzwyczaili się do odgłosu dzwonu" - opisał w swoich mediach społecznościowych.
Posłuchaj:
To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>