,
Obserwuj
Świat

Rozmowa Trumpa z Putinem. Prezydent USA podał datę

oprac. AS tokfm.pl
1 min. czytania
17.03.2025 08:29
Prezydent USA Donald Trump powiedział reporterom na pokładzie Air Force One, że planuje porozmawiać z przywódcą Rosji Władimirem Putinem jutro, we wtorek 18 marca. - W weekend wykonano wiele pracy - stwierdził Trump.
|
|
fot. Źródło: BRENDAN SMIALOWSKI/ AFP

Rozmowy Trump - Putin

Rozmowa Donalda Trumpa z Władimirem Putinem ma dojść we wtorek 18 marca. - Chcemy zobaczyć, czy możemy zakończyć tę wojnę (Rosji przeciwko Ukrainie - PAP). Może możemy, może nie, ale myślę, że mamy na to bardzo duże szanse - powiedział Trump. Zapytany, jakie ustępstwa są rozważane,prezydent USA zapewnił, że 'będziemy rozmawiać o terytorium'. - Będziemy rozmawiać o elektrowniach (...). Myślę, że przedyskutowaliśmy już bardzo wiele z obiema stronami, Ukrainą i Rosją. (...) Rozmawiamy, dzielimy pewne zasoby - stwierdził.

Do tej pory Rosja nie wyraziła zgody na akceptacje planu dotyczącego 30-dniowego zawieszenia broni, który zaakceptowała Ukraina.

Już wcześniej o tym, że w tym tygodniu dojdzie do rozmowy Donalda Trumpa z Władimirem Putinem, informował Steve Witkoff, który 13 marca był w Moskwie.

Jakub Żyje w 'najbardziej zapalnym miejscu' Polski. Mówi, kiedy zaczął się bać

Posłuchaj: