Maria Woroncowa - córka Putina płaci za decyzje ojca. Jej zawodowe plany właśnie legły w gruzach

Maria Woroncowa-Faasen to najstarsza córka Władimira Putina, która aktualnie boleśnie odczuwa na własnej skórze konsekwencje zbrodniczych decyzji swojego ojca. Rosjanka musiała pożegnać się z planami budowy ekskluzywnego centrum medycznego.

Kim jest Maria Woroncowa - Faasen?

Najstarsza córka Władimira Putina jest specjalistką w dziedzinie endokrynologii dziecięcej oraz karłowatości. 36-letnia lekarka jest głównym badaczem w Narodowym Centrum Badań Medycznych w dziedzinie endokrynologii Ministerstwa Zdrowia Rosji. Podobno doradza też ojcu w kwestii inżynierii genetycznej. Jak twierdzi Siergiej Kaniew, dziennikarz, który w 2018 roku uciekł z Rosji z obawy o swoje bezpieczeństwo, zawodowe ambicje Marii właśnie legły w gruzach. Woroncowa planowała bowiem otwarcie prestiżowego centrum medycznego pod Petersburgiem, do którego chciała ściągać zamożnych pacjentów z Europy oraz bogatych szejków z Zatoki Perskiej. Jednak po tym, jak jej ojciec rozpętał wojnę na Ukrainie, trudno sobie wyobrazić, że ktokolwiek z Europy będzie chciał leczyć się w rosyjskiej klinice.

Córka Putina mieszka w Holandii? Już nie

Córki Putina funkcjonują pod zmienionymi nazwiskami. Maria przybrała nazwisko Woroncowa po babce, drugi człon, Faasen, przyjęła zaś po mężu, Holendrze Jorrittcie Faassenie. Para po ślubie osiedliła się w holendeskiej miejscowości Voorschoten. Córka Putina w Holandii nie mieszkała jednak zbyt długo. W 2014 roku, kiedy Rosja dokonała aneksji Krymu, a wspierani przez Kreml separatyści z Doniecka zestrzelili pasażerski samoli linii Malaysia Airlines, Holendzry mieli zarządać wydalenia Woroncowej z ich kraju. Od tego czasu Maria wraz z mężem mieszka w Moskwie. 

Maria Woroncowa rozwiedziona?

Niepowodzenia zawodowe to jednak nie jedyny problem Marii Woroncowej. Jak podaje Daily Mail, córka Putina musiała także pożegnać się ze swoim małżeństwem. Do rozwodu Marii i holendrskiego biznesmena miało dojść tuż przed atakiem Rosji na Ukrainę. Para doczekała się wspólnych dzieci. Władimir Putin od początku swej kariery politycznej ukrywa własną rodzinę, dlatego nie wiadomo nic na temat jego wnucząt. Wiadomo jednak, że jego były zięć, Jorritt Faassen pracował przez dłuższy czas w Rosji w firmach Gazprombank-Invest i Stroytransgaz. 

TOK FM PREMIUM