"Czy Bogu wystarczy cudów na zmartwychwstanie Mariupola?" Pułk Azow pokazał zdjęcia ruin miasta

Ukraiński pułk Azow opublikował w niedzielę, kiedy w Kościołach wschodnich obchodzona jest Wielkanoc, zdjęcia z lotu ptaka pokazujące zniszczone w wyniku rosyjskiej agresji miasto Mariupol. - Czy Bogu wystarczy cudów na zmartwychwstanie Mariupola? - czytamy w komunikacie.
Zobacz wideo

"Bóg patrzy na miasto Marii z góry. Na budynki, z których mieszkańców wyrwały wrogie pociski, niczym dzieci z matczynego łona. Na obrońców miasta, które nosi imię matki jego syna" - pisze broniący Mariupola Azow.

"Mówi się: Chrystus zmartwychwstał - zmartwychwstanie Ukraina. Bóg widzi Mariupol z góry. Czy wystarczy jego cudów na takie zmartwychwstanie?" - czytamy.

Dzieci z Mariupola opowiadają, że chcą zobaczyć słońce, wrócić do domu

Mariupol w obwodzie donieckim nad Morzem Azowskim jest od tygodni w rosyjskim oblężeniu, a sytuacja cywilów jest tam dramatyczna. Ukraiński pułk Azow opublikował w sobotę nagranie wideo pokazujące - jak podał - podziemia zakładów metalurgicznych Azowstal w Mariupolu i ukrywające się tam dzieci. Przebywają one od dwóch miesięcy w podziemiach tego kompleksu.

W schronie są i niemowlęta i dzieci starsze. Na opublikowanym w sobotę nagraniu widać, jak żołnierze rozdają im słodycze. Dzieci opowiadają, jak spędzają czas, co robią, jak się bawią. Jeden z chłopców opowiada, że wszyscy chcieliby wrócić do domu, zobaczyć rodziców. I inne z dzieci mówi, że chciałyby zobaczyć słońce.

 

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

TOK FM PREMIUM