Media: Rosjanie przedarli się do Azowstalu. "Nie ma kontaktu z ukraińskimi obrońcami"

Rosjanie przedarli się do Azowstalu. W ostatnim punkcie oporu sił ukraińskich w Mariupolu, trwają ciężkie walki; nie ma kontaktu z ukraińskimi obrońcami - podał w środę portal Ukraińska Prawda, powołując się na własne źródła.

Szturm Azowstalu rozpoczął się we wtorek, po częściowej ewakuacji cywilów z terenu zakładów. W środę wojska rosyjskie przedarły się do kombinatu, który dotąd bombardowały i ostrzeliwały. Trwają ciężkie walki, nie ma kontaktu z żołnierzami ukraińskimi - relacjonuje Ukraińska Prawda.

Ewakuacja Azowstalu

ONZ i Czerwony Krzyż rozpoczęły 29 kwietnia, w porozumieniu ze stroną ukraińską i rosyjską, operację ewakuacji kobiet, dzieci i starców z Azowstalu. Inni mieszkańcy Mariupola również mogli dołączać do konwoju, jeśli udało im się dotrzeć na miejsce zbiórki.

Mer Mariupola Wadym Bojczenko poinformował we wtorek, że w mieście wciąż jest około 100 tys. cywilów. Dodał, że około 2 tys. ludzi, którzy uciekli wcześniej z Mariupola, utknęło pod okupowanym przez Rosjan Berdiańskiem, ponieważ ich wywiezienie na tereny kontrolowane przez Ukrainę.

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

TOK FM PREMIUM