Banksy w Ukrainie. Artysta opublikował zdjęcie muralu z podkijowskiej Borodzianki

Banksy - najpopularniejszy brytyjski artysta street art jest w Ukrainie. Twórca opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie muralu, wykonanego w podkijowskiej Borodziance.
Zobacz wideo

Wcześniej zdjęcia sugerujące, że Banksy pojawił się w Borodziance, pojawiły się w mediach społecznościowych. Artysta potwierdził, że jest w Ukrainie, pokazując graffiti przedstawiające gimnastyczkę balansującą na zniszczonym budynku. Zdjęcie podpisał "Borodyanka, Ukraine".

Borodzianka to jedna z podkijowskich miejscowości, które były przez kilka tygodni pod okupacją rosyjską. Po tym, jak żołnierze ukraińscy wkroczyli do miasteczka, odkryli dowody zbrodni, dokonywanych przez Rosjan wobec ludności cywilnej.

- To czysta destrukcja. Trudno znaleźć słowa na opisanie miasta, które w przeważającej większości zostało zniszczone, zbombardowane. Według ministra spraw wewnętrznych jest to jedno z najbardziej zniszczonych miast w Ukrainie - relacjonowała dziennikarka Radia TOK FM Agnieszka Lichnerowicz, która na początki kwietnia był w Borodziance.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM