Donald Trump przegrywa w sądzie. Chodzi o molestowanie seksualne dziennikarki
- Sąd apelacyjny w Nowym Jorku podtrzymał wyrok wobec Donalda Trumpa.
- Trump został uznany za winnego molestowania seksualnego i zniesławienie dziennikarki E. Jean Carroll.
- Prezydent elekt ma zapłacić E. Jean Carroll 5 mln dol. odszkodowania.
Sędziowie sądu apelacyjnego w Nowym Jorku na Manhattanie jednogłośnie orzekli, że Trump nie udowodnił, iż sąd niższej instancji popełnił błędy w swoich wcześniejszych orzeczeniach.
- Biorąc pod uwagę całość materiału dowodowego i siłę argumentacji pani Carroll, nie jesteśmy przekonani, że jakikolwiek rzekomy błąd w orzeczeniach dowodowych sądu okręgowego wpłynął na istotne prawa pana Trumpa - oznajmił sąd apelacyjny.
E. Jean Carroll, felietonistka magazynu "Elle", zeznawała podczas rozprawy w 2023 roku, że wiosną 1996 roku Trump miał zamienić ich przyjacielskie spotkanie w brutalny atak, gdy razem weszli do przymierzalni luksusowego domu towarowego Bergdorf Goodman w Nowym Jorku. Carroll po raz pierwszy publicznie przedstawiła te oskarżenia w swojej książce opublikowanej w 2019 roku.
Trump wielokrotnie zaprzeczał, jakoby taki atak kiedykolwiek miał miejsce.