Szkoły przejdą na naukę zdalną. Jest decyzja ministra Czarnka

Musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej do końca ferii zimowych - ogłosił na konferencji prasowej minister edukacji Przemysław Czarnek.
Zobacz wideo

We wtorek w Polsce odnotowano 36 995 nowych przypadków koronawirusa, zmarły 252 osoby z COVID-19. Od początku pandemii wykryto w Polsce ponad 4,5 mln zakażeń, zmarło ponad 104 tys. osób.

W związku ze wzrostem fali zachorowań na koronawirusa resort edukacji podjął decyzję o wprowadzeniu nauki zdalnej w szkołach. 

Jak mówił minister Czarnek, "od czwartku uczniowie podstawówek klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych do końca ferii zimowych przechodzą na naukę zdalną". Zastrzegł jednak, że "będzie możliwość spotykania się maturzystów na konsultacjach indywidualnych i grupowych, szkoły specjalne będą decydować same wraz z rodzicami, czy przechodzą na naukę zdalną". - W tym okresie otwarte będą bursy, będzie możliwość kontynowania praktycznej nauki zawodu - zapewnił. 

- W praktyce będzie to oznaczało dla większości uczniów dwa tygodnie nauki zdalnej, bo pozostałe dwa tygodnie to są ferie zimowe - dodał szef resortu. 

Przedszkola, zerówki i klasy I-IV kontynuują naukę stacjonarną. 

Szczepienia uczniów 

Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski poinformował we wtorek 25 stycznia, że do połowy stycznia zaszczepionych zostało 57 proc. uczniów w wieku 11-18 lat (najwięcej w starszej grupie wiekowej) i 8,5 proc. dzieci w wieku 5-11 lat.

- Są szkoły, w których 100 proc. uczniów i nauczycieli jest zaszczepionych i te szkoły ani jeden dzień nie były w trybie hybrydowym, czy zdalnym - mówił. 

TOK FM PREMIUM