Zbigniew Ziobro z bronią na konferencji prasowej. Jest komentarz ministra sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro wystąpił na konferencji prasowej w Rogowcu w województwie łódzkim. Internauci zauważyli, że minister miał za paskiem przedmiot, który przypomniał broń. Do sprawy odniósł się już sam Zbigniew Ziobro.
Zobacz wideo

Zbigniew Ziobro wziął dziś udział w konferencji prasowej zorganizowanej na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów w Rogowcu w woj. łódzkim. Minister sprawiedliwości mówił głównie o tym, że jego ugrupowanie chce inwestycji w wydobycie węgla. Jednak dużo większą uwagę media i internauci zwrócili na moment, w którym Ziobro składał wieniec pod tablicą upamiętniającą ofiary wypadków górniczych. Wiatr uniósł marynarkę ministra i widać było za jego paskiem przedmiot przypominający broń. Zarejestrowały to m.in. kamery TVN24.

Ziobro w rozmowie z "Super Expressem" wyjaśnił całą sprawę. - Mam uprawnienia na broń, w tym do celów sportowych. Od kilku lat dla sportu i rekreacji strzelam w weekendy na strzelnicy. Dlatego wracając po weekendzie do Warszawy - gdzie broń na co dzień przechowuję - miałem ją ze sobą. Na konferencji w Bełchatowie zatrzymałem się w drodze do stolicy. Zgodnie z przepisami nie mogłem jej pozostawić w samochodzie - skomentował Ziobro i dodał, że może polecić strzelectwo, bo "bardzo dobrze relaksuje, a ponadto sport ten uczy odpowiedzialności".

TOK FM PREMIUM