Groził kobiecie spaleniem domu za plakat z Trzaskowskim. Mężczyznę zatrzymała policja

Mężczyzna, który groził kobiecie spaleniem domu za powieszenie na ogrodzeniu jej posesji plakatu Rafała Trzaskowskiego, został już zatrzymany przez policję. O sprawie została powiadomiona już także prokuratura.
Zobacz wideo

"Wyp..alaj z tym Trzaskowskim do Warszawy" - słychać na nagraniu szeroko udostępnionym w mediach społecznościowych. Widać na nim mężczyznę, który w agresywny sposób odzywa się do kobiety, która na swoim ogrodzeniu wywiesiła plakat Rafała Trzaskowskiego.

Mężczyzna używał wulgarnych słów, kandydata KO na prezydenta wyzywał od złodziei, a kobiecie zarzucił "pedalenie dzieci". Na koniec zagroził także spaleniem domu. Sytuacja miała miejsce w miejscowości Budy Stare, w powiecie wyszkowskim na Mazowszu.

Według ustaleń portalu Onet wkrótce po zajściu na miejscu pojawili się policjanci. - Funkcjonariusze spisali przebieg zdarzenia i zabezpieczyli nagrania. Osoby, które ich wezwały, nie zdecydowały się na złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Policjanci rozpoczęli jednak postępowanie niejako z urzędu, pod kątem art. 119 Kodeksu karnego - powiedział serwisowi mł. asp. Aleksandra Calik z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Według art. 119 kodeksu karnego "kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Jak poinformował Onet, mężczyzna to 46-letni mieszkaniec tej samej, co kobieta miejscowości; został już zatrzymany. "Teraz policjanci będą prowadzili czynności z jego udziałem. Zostanie przesłuchany. O sprawie została powiadomiona już także prokuratura" - przekazała Calik.

Jak dowiedział się PAP mężczyzna ma być przesłuchany jeszcze w piątek. 

Poniżej można obejrzeć nagranie z zajścia. Ostrzegamy jednak, że pada w nim wiele agresywnych, wulgarnych sformułowań.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM