Awaria BLIK-a. "Zewnętrzny atak". Przekazano najnowsze informacje
Klienci od rana w sobotę zgłaszali problemy z dokonaniem płatności BLIK-iem. Operator przekazał około 11 najnowsze informacje.
Awaria BLIK-a
"Użytkownicy BLIKA mogą mieć obecnie trudności z korzystaniem z niektórych funkcji systemu" - przekazał w sobotę operator systemu, informują na platformie X, że odnotowano "czasowe problemy". "Pracujemy nad tym, aby usługa działała bez zakłóceń. O wszelkich zmianach w tym zakresie będziemy informować na bieżąco" - napisano.
Około 11 operator systemu opublikował nowy komunikat.
"Od wczesnych godzin porannych obserwowaliśmy zewnętrzny atak typu DDoS, który wpływał na płynne działanie płatności. Sytuacja wraca do normy – infrastruktura jest zabezpieczana, a sytuacja stale monitorowana. Od godziny 10:33 użytkownicy BLIKA nie powinni mieć już problemów z realizacją transakcji" - czytamy we wpisie na platformie X.
BLIK to powszechny standard płatności mobilnych. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności. Udziałowcami spółki są: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski oraz Mastercard. W ubiegłym roku wykonano 2,4 mld transakcji za pomocą systemu na ponad 347,3 mld zł.
Quiz:
Źródło: PAP