Protest rolników. Łódź i okolice sparaliżowane. Policja wyznaczyła objazdy
Już z samego rana rolnicy zablokowali autostradę A1 na węźle Łódź-Północ oraz A2 w okolicach węzła Emilia. W przypadku A1 nieprzejezdna jest jezdnia w stronę Gdańska, a na A2 w obu kierunkach. Wiele ważnych dróg w województwie łódzkim będzie nieprzejezdnych aż do wieczora, a nawet do późnych godzin nocnych.
Protest rolników w Łodzi. Poważne utrudnienia w ruchu
Jak przekazał dyżurny łódzkiego Punktu Informacji Drogowej GDDKiA, ciągniki i maszyny rolnicze blokują również przejazd w stronę Gdańska na węźle Łódź-Północ, znajdującym się na 294. kilometrze trasy. W tym miejscu zablokowana jest autostrada A2 w kierunku Poznania oraz łącznica w kierunku Trójmiasta.
Dyżurny GDDKiA zaznaczył, że w tym miejscu samochody przekierowane są na A2 w kierunku Warszawy i Katowic. Z kolei A2 w okolicach Łodzi nieprzejezdna jest w okolicach węzła Emilia w pow. zgierskim, na odcinku między miejscowościami Emilia i Koło.
Cimoszewicz ma żal do protestujących rolników. 'Powinni zrozumieć'
Według informacji, jakie podał Maciej Zalewski, Rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wynika, że w ciągu dnia blokowany będzie też węzeł Łódź Południe, czyli skrzyżowanie autostrady A1 z drogą ekspresową S8. W tym przypadku przejazd będzie możliwy jedynie dla kierunków: Wrocław - Gdańsk i Gdańsk - Wrocław.
Rolnicy strajkują, paraliż drogowy w Łodzi i okolicach
Rolnicy zablokowali również węzeł Stryków (A2/DK14/DK71) i nie będzie możliwości wjazdu na autostradę A2 na węźle Wartkowice (A2/DW703). Całkowicie z ruchu będzie także wyłączony odcinek autostrady A1 między węzłami Kowal i Węzeł Łódź Północ.
Jak przekazał Zalewski, poważne ograniczenia w ruchu będą występowały na drodze ekspresowej S8 na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego. Od węzła Piotrków Trybunalski Południe do węzła Piotrków Trybunalski Wschód samochody nie będą w stanie się przemieszczać. - W tym przypadku blokada planowana jest na 48 godzin - podkreślił przedstawiciel łódzkiego GGGKiA. - W związku z tym ruch z autostrady A1 od strony Katowic, będzie przekierowywany na DW 484 i 485 na węźle Kamieńsk - dodał.
Blokady pojawią się także na drogach krajowych. Nieprzejezdna będzie DK12 między Przygłowem i Poniatowem, podobnie będzie na DK91 między Łęczycą i Topolą Królewską. Zatorów należy spodziewać się również na DK74 w Szczercowie i Ruścu.
Dlaczego rolnicy protestują
Postulatami protestujących rolników są m.in. konieczność uproszczenia i ograniczenia wymogów Europejskiego Zielonego Ładu, ograniczenie napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy i poprawa opłacalności produkcji rolnej.
To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj ze specjalnej oferty. Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>