advert 0:
advert:
device 1:all
device 2:all
advert final:
,
Obserwuj
Polska

Wakacje w Polsce jako "plan B"? Duży wzrost zapytań od klientów

Tomasz Fenske, Tokfm.pl
1 min. czytania
23.04.2026 21:11

Platformy do wyszukiwania i rezerwowania noclegów odnotowują wzrost zapytań od klientów o wakacje w Polsce. To dlatego, że część Polaków szuka alternatywy dla urlopów zagranicznych, bo obawia się, że mogą one nie dojść do skutku z powodu drastycznych podwyżek cen lub braku paliwa lotniczego.

Beskid Śląski
Beskid Śląski
fot. Gerard/East News

Wakacje w Polsce jako "plan B"? Duży wzrost zapytań od klientów

Z danych portalu Travelist.pl wynika, że zainteresowanie urlopem w Polsce - w porównaniu z ubiegłym rokiem - wzrosło w naszym kraju o jedną trzecią.

Eugeniusz Triasun, rzecznik Travelist.pl powiedział, że duży wzrost zainteresowania wakacjami w kraju bezpośrednio wiązany jest z konfliktem na Bliskim Wchodzie, bo gdy spojrzeć na rezerwacje dokonane po ataku Stanów Zjednoczonych i Izraela na Iran, to skok jest już 50-cioprocentowy. 

Dodał, że o tym, że wakacje w Polsce to niekiedy plan "B", mogą świadczyć pytania ze strony rezerwujących. - Rośnie zainteresowanie płatnościami czy to odroczonymi, gdzie możemy zarezerwować teraz, ale mieć możliwość zrezygnowania, czy rezerwowanie pobytu z opcją odwołania za niewielką opłatą - podkreślił.

Redakcja poleca

Według Magdaleny Krucz szefowej Polskiej Organizacji Turystycznej urlop w Polsce może kojarzyć się jako bezpieczniejszy i pewniejszy. - Rzeczywiście większość z nas wybierała będzie bliskie kierunki, gdzie w razie czego będzie można wrócić do siebie do domu na kołach - dodała.

O wycinaniu części najmniej rentownych połączeń z rozkładu lotów informowały między innymi linie lotnicze Lufthansa i LOT.

Źródło: Tomasz Fenske, TOK FM