Koniec promocji na ceny paliw. Zdradzamy sposoby na tańsze tankowanie po 1 września

Ceny paliw w Polsce zanotowały jedne z najwyższych wzrostów w czasie trwającej inflacji. Dlatego wielu kierowców ceni sobie tańsze tankowanie w tym - trwającą jeszcze - wakacyjną promocję na stacjach. Podpowiadamy gdzie po 1 września tankować taniej i jak oszczędzać na co dzień ekonomicznie prowadząc auto.

Uwaga kierowcy! Aktualne ceny paliw — 30 (a nawet 40 gr) taniej, jeszcze tylko dziś

Na wielu stacjach benzynowych podczas wakacji można tankować taniej. Tak jest na stacjach Orlen, Shell, BP oraz Lotos.

Kierowcy posiadający kartę lojalnościową lub po zarejestrowaniu w aplikacji i pobraniu kuponu z rabatem, płacą za paliwo 30 gr taniej. Obniżka dotyczy każdego litra benzyny lub oleju napędowego.Na stacjach Orlen posiadacze Karty Dużej Rodziny dostają dodatkowe 10 gr rabatu za litr paliwa.

Ponieważ obniżka trwa jeszcze tylko dziś, warto zatankować na stacjach ostatni raz taniej.

Stacja paliw Moya. Promocja trwa nawet po wakacjach, są jednak warunki

Po 1 września promocja będzie nadal dostępna na stacjach paliw Moya. Wciąż będzie tam można kupować taniej o 20 lub 30 gr. za litr.

Niższa cena obowiązuje jedynie kierowców, którzy zatankują jednorazowo nie więcej niż 60 litrów.

Oto szczegółowe warunki, które należy spełnić.

Cena paliwa o 30 gr niższa za litr obejmie kierowców, którzy poza paliwem kupią dwa produkty w sklepie na stacji benzynowej. Mogą to być: gorący napój, hot dog, zapiekanka bądź też płyn do spryskiwaczy o pojemności 4 l

Cena paliwa o 20 gr niższa za litr obowiązuje z kolei jeśli kierowca do benzyny dokupi jeden z wymienionych produktów.

Jak jeździć, żeby palić mniej? Nawet aktualne ceny paliw nie straszne

Portal moto.pl opracował poradnik ekonomicznej jazdy, w czasach gdy nie była ona jeszcze taką koniecznością jak dziś. Zasady są bardzo proste.

Eksperci portalu twierdzą, że z dnia na dzień, bez przygotowań czy ponoszenia kosztów regulowania pojazdu, można obniżyć zużycie paliwa nawet o jedną czwartą. Oto porady specjalistów:

  • Obserwuj drogę i przewiduj sytuację. Chodzi o to, żeby nie hamować gwałtownie. Kierowca obserwujący sytuację na drodze, może z wyprzedzeniem zwalniać wykorzystując do tego nie hamulce, tylko silnik. Taka jazda jest bardziej ekonomiczna.
  • Regularnie sprawdzaj ciśnienie w oponach. Niewłaściwy poziom ciśnienia może zwiększać spalanie nawet o 5 proc. Wystarczy, że wynik będzie o pół bara niższy niż zalecany.
  • Opróżnij bagażnik. Są kierowcy, którzy wożą ze sobą wyładowany bagażnik, a większa waga to większe spalanie. Warto opróżnić więc bagażnik i mieć w nim tylko podstawowe akcesoria jak koło zapasowe, podstawowe narzędzia, trójkąt ostrzegawczy, czy apteczkę,
  • Wyłączaj silnik podczas postoju. Nowsze samochody, wyposażone w system start/stop oszczędzają w korkach nawet 0,3 l paliwa na 100 km. Jeśli postój trwa dłużej niż kilkanaście sekund, opłaca się wyłączyć nawet starszy silnik.
  • Korzystaj z bonusów i kart lojalnościowych. Zaoszczędzenie kilku groszy na litrze w dłuższym czasie może przynieść realną oszczędność.

TOK FM PREMIUM