Portugalczyk nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? Fernando Santos przyleciał do Warszawy

Fernando Santos - według informacji Sport.pl - zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Pochodzący z Lizbony szkoleniowiec jest w Warszawie.

We wtorek o godz. 13 prezes PZPN Cezary Kulesza przedstawi nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Głównymi faworytami do tej funkcji byli do tej pory Paulo Bento i Vladimir Petković. Jak twierdzi Sport.pl może nim zostać Fernando Santos - pochodzący z Lizbony szkoleniowiec jest w Warszawie.

W podróży do Polski Santosowi - jak podała telewizja CNN Portugal - towarzyszył były rzecznik prasowy Portugalskiej Federacji Piłki Nożnej (FPF) Onofre Costa. Ich obecność w Warszawie, jak podkreślono, może oznaczać, że były selekcjoner Portugalii będzie nowym trenerem biało-czerwonych.

Doniesienia te potwierdził Fabrizio Romano. Włoski dziennikarz ujawnił, że PZPN jest już bliski porozumienia z portugalskim szkoleniowcem. Omawiane mają być ostatnie szczegóły dotyczące kontraktu. Włoch poinformował też o długości umowy reprezentacji Polski z nowym selekcjonerem - ta miałaby być zawarta do czerwca 2026 roku. 

"Gratulacje dla Prezesa @Czarek_Kulesza i @pzpn_pl! Fernando Santos to selekcjoner z bardzo dobrym CV (od 2010 Grecja i Portugalia, a wcześniej topowe kluby portugalskie i greckie) sukcesami (Mistrzostwo Europy), doświadczeniem w pracy z wielkimi gwiazdami, na czele z @Cristiano"  - ocenił na Twitterze minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, odnosząc się do informacji medialnych na temat nowego trenera piłkarskiej reprezentacji Polski.

Fernadno Santos - kim jest? 

68-letni Santos, pracujący z reprezentacją Portugalii od ośmiu lat, poprowadził kadrę tego kraju do największego sukcesu w historii, jakim było wygranie mistrzostw Europy we Francji w 2016 r. Z kolei w sezonie 2018-19 zdobył ze swoimi podopiecznymi tytuł mistrza Ligi Narodów UEFA. Z zespołem Portugalii rozstał się po ubiegłorocznych mistrzostwach w Katarze, w których prowadzony przez niego zespół dotarł do ćwierćfinału.

Szkoleniowiec trenował m.in. FC Porto, Panathinaikos Ateny, PAOK Saloniki, a także lizboński Sporting i Benfikę. W latach 2010-2014 Santos był selekcjonerem Grecji.

Biało-czerwoni pozostawali bez trenera od 1 stycznia. Dzień wcześniej skończyła się umowa z Czesławem Michniewiczem, a nowa nie została podpisana. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM