Legnica. Przy rzece znaleziono ciało zawinięte w materiał. Śledczy wiedzą, do kogo mogło należeć

Ciało znalezienie w sobotę wieczorem przy wale rzeki Kaczawa w Legnicy należy do kobiety w średnim wieku - dowiedziała się PAP w legnickiej prokuraturze.

Ludzkie zwłoki, w znaczymy stopniu rozkładu, zostały znalezione w sobotę wieczorem w ruinach byłej mleczarni, w okolicy wału Kaczawy na ulicy Konduktorskiej w Legnicy. Ciało było zawinięte w materiał.

Legnicka prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku zabójstwa, a zwłoki skierowano na sekcję, która rozpoczęła się w poniedziałek i nadal prowadzona jest we wtorek.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn powiedziała we wtorek PAP, że ze wstępnych ustaleń sekcji wynika, że zwłoki należą do kobiety w średnim wieku. - To kobieta szczupła i niewysoka - powiedziała prokurator dementując wcześniejsze informacje medialne, że znalezione ciało to zwłoki dziecka.

Prok. Tkaczyszyn podkreśliła, że sekcja zwłok nadal trwa i na razie nie znana jest przyczyna zgonu kobiety. - Ustalamy też tożsamość tej kobiety. Przy ciele nie znaleziono żadnych dokumentów-  powiedziała prokurator.

TOK FM PREMIUM