Czechy: Dużo nowych przypadków koronawirusa, nowy reżim w Pradze

Praga zamyka nocne kluby i bary, od środy maseczki będą obowiązkowe również w sklepach, później także w szkołach. Tak czeskie władze reagują na gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem.
Zobacz wideo

Już drugi dzień z rzędu dzienna liczba nowych zakażonych w Czechach przekracza 600 osób. Najwięcej przypadków przybywa w stolicy kraju - Pradze. Czeskie służby sanitarne liczą na to, że specjalny reżim epidemiczny dla tego miasta pomoże ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Od przyszłej środy maseczki w Pradze będą obowiązywać nie tylko w komunikacji i urzędach, ale również w sklepach. Ponadto restauracjom, klubom i barom, które są częstym miejscem zakażeń, nie wolno działać między 24 a 6 rano. Od 14 września uczniowie w Pradze będą musieli nosić w szkole maseczki, ale tylko w przestrzeniach wspólnych.

Tymczasem niemieckie władze zastanawiają się, czy obowiązkową, pięciodniową kwarantanną objąć wszystkich wjeżdżających do kraju mieszkańców Czech, czy tylko mieszkańców Pragi. Decyzja powinna zapaść do poniedziałku.

DOSTĘP PREMIUM