Chaos na lotniskach w Europie. Cięcia połączeń, tysiące sztuk nieodebranych bagaży i kolejne strajki

Nie kończą się problemy urlopowiczów, którzy na wakacje postanowili wybrać się samolotami. - W nadchodzącym tygodniu rozpoczną się kolejne protesty pracowników Ryanaira w Hiszpanii. Na cięcia połączeń zdecydowały się także Polskie Linie Lotnicze LOT.
Zobacz wideo

LOT zmienia godziny części połączeń, część z tych zaplanowanych po 18 lipca odwołuje, między innymi do Mediolanu, Hamburga czy do Amsterdamu - mówi reporter TOK FM Tomasz Fenske.

Z kolei na lotnisku Schiphol w Amsterdamie zalegają tysiące sztuk nieodebranych przez pasażerów bagaży, a linie odwołują połączenia z tym lotniskiem z uwagi na panujący chaos. - Na tamtejszym lotnisku zalega szesnaście tysięcy nieodebranych walizek. Kryzys na lotnisku ma od sierpnia pomóc rozładowywać 230 dodatkowych pracowników ochrony. Na razie jednak chaos trwa, a holenderskie linie KLM od piątku do końca sierpnia będą odwoływały po 10-20 lotów dziennie. Z powodu problemów na europejskich lotniskach ze swojego wakacyjnego rozkładu trzy tysiące połączeń wykreślił też niemiecki gigant Lufthansa - informuje Fenske.

- Z kolei we wtorek rozpocznie się kolejny protest pracowników hiszpańskiego oddziału Ryanaira, który ma na celu wymuszenie poprawy warunków pracy i który potrwa do piątku. Komplikacje w Hiszpanii mogą zaś - efektem domina - przełożyć się na problemy na pozostałych trasach - podkreśla reporter TOK FM.

Posłuchaj podcastu:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM