Pożar w rafinerii w rosyjskim Kraju Krasnodarskim. Po ataku drona

W nocy z wtorku na środę atak drona spowodował pożar w rafinerii ropy naftowej w Kraju Krasnodarskim na południu Rosji. Nie ma doniesień o ofiarach - poinformował portal Sky News.
Zobacz wideo

Atak spowodował pożar instalacji przeznaczonej do destylacji oleju opałowego. Pożar ugaszono około godziny 2.30 czasu lokalnego (ok. 1.30 w Polsce - PAP). Gubernator Kraju Krasnodarskiego Wieniamin Kondratjew poinformował, że sytuacja została opanowana, oraz że nikt nie ucierpiał - przekazał Sky News.

Był to kolejny atak dronami na cele w Rosji. We wtorek informowano, że kilka dronów uderzyło w budynki mieszkalne w Moskwie, a kolejnych kilka zostało zestrzelonych na przedmieściach rosyjskiej stolicy. Władze rosyjskie obarczają odpowiedzialnością Kijów, lecz ukraińskie władze stanowczo odrzucaj± te oskarżenia. Niektórzy eksperci twierdzą, że mogła to być operacja pod obcą flagą prowadzona przez samych Rosjan - napisał portal.

Przypomnijmy, że wczoraj rano (we wtorek 30 maja) drony uderzyły w kilka budynków mieszkalnych w Moskwie. Jedna osoba została ranna.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

TOK FM PREMIUM