UEFA podjęła decyzję w sprawie sędziego Szymona Marciniaka

Jest decyzja Unii Europejskich Związków Piłkarskich w sprawie sędziego Szymona Marciniaka.
Zobacz wideo

"Szymon Marciniak pozostaje sędzią finału piłkarskiej Ligi Mistrzów" - poinformowała UEFA. Mecz rozegrany zostanie już 10 czerwca w Stambule.

Pojawiające się nieoficjalne informacje sugerowały, że Polak nie poprowadzi meczu.

W czwartek dowiedzieliśmy się, że UEFA zajmuje się sprawą udziału sędziego w konferencji, którą zorganizował Sławomir Mentzen. Szymon Marciniak wieczorem zabrał głos w sprawie. W oświadczeniu przesłanym mediom napisał: "Będąc od wielu lat międzynarodowym sędzią piłkarskim, zawsze na pierwszym miejscu stawiam fair play oraz szacunek do drugiego człowieka i pragnę przekazywać te najwyższe wartości innym. Zawsze odcinam się od przejawów rasizmu i antysemityzmu i braku tolerancji, co pokazuję na meczach, na których sędziuję. Zawsze mówię stop nienawiści i będę propagować, że najważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem".

"Nigdy Więcej" zabiera głos w sprawie Szymona Marciniaka

Po ogłoszeniu decyzji w sprawie tego, kto będzie sędziował finału Ligi Mistrzów, organizacja wydała oświadczenie.

"1 czerwca 2023 Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' wyraziło publiczną krytykę wydarzenia pn. 'Everest' zorganizowanego przez Sławomira Mentzena i wezwało Szymona Marciniaka do zdystansowania się od poglądów skrajnie prawicowych i ksenofobicznych. Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' otrzymało od p. Szymona Marciniaka oświadczenie potępiające rasizm, ksenofobię i nietolerancję. Pozytywnie oceniamy wyraźne oświadczenie p. Szymona Marciniaka i jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z jego reprezentantem" - czytamy.

Jak podkreśliło stowarzyszenie, organizacja "nie postulowała i nie postuluje pozbawienia Szymona Marciniaka funkcji sędziego finału Ligi Mistrzów".

TOK FM PREMIUM