Ostatnie Pokolenie okupuje sztab Trzaskowskiego. "Widzimy, jaki był wynik wyborów"
Ostatnie Pokolenie okupuje sztab Trzaskowskiego
Aktywiści Ostatniego Pokolenia do siedziby sztabu Rafała Trzaskowskiego przy ulicy Wiejskiej w Warszawie weszli po godz. 10. Są ubrani w charakterystyczne pomarańczowe kamizelki. Mają plansze z napisami: "Trzaskowski nie bądź obojętny", "Czeka nas klimatyczne piekło" i "Wieś czeka na transport".
Działacze domagają się poparcia postulatów transportowych grupy i organizacji spotkania z premierem Donaldem Tuskiem. "Kiedy skrajna prawica rośnie w siłę, Trzaskowski nie może odwracać się od ludzi. Musi realizować prospołeczne postulaty dla Polski powiatowej i razem z rządem zakończyć napędzania zapaści klimatu" - można przeczytać w komunikacie Ostatniego Pokolenia przesłanym Gazeta.pl.
Martyna Leśniak z Ostatniego Pokolenia, która uczestniczy dziś w okupacji, w komunikacie dla mediów, napisała z kolei: "Widzimy, jaki był wynik wyborów. Rośnie w Polsce faszyzm - musimy nazwać 20 proc. poparcia dla Mentzena i Brauna tym, czym jest". "I jeśli Rafał Trzaskowski chce być prezydentem wszystkich Polaków i uważa się za kandydata demokratycznego, a nie będzie miał odwagi na realizację prospołecznych postulatów dla ludzi, takich jak tani i dostępny transport w Polsce powiatowej, to się dla nas wszystkich skończy bardzo źle" - oceniła.
Byłam na blokadzie Ostatniego Pokolenia. Opowiem Wam, jak było