Prawie 200 km nowych dróg jeszcze w tym roku. GDDKiA wydała komunikat
Jeszcze w tym roku kierowcy skorzystają z niemal 200 km nowych dróg, w tym z dwóch kolejnych odcinków trasy S7 na północ od Warszawy - wynika z komunikatu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Jak podała GDDKiA, obecnie w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych oraz Programu budowy 100 obwodnic realizowanych jest 126 zadań o łącznej długości blisko 1520 km i wartości 61,8 mld zł. W przetargach znajduje się 30 kolejnych inwestycji o długości ponad 400 km i szacunkowej wartości 17 mld zł, a na różnych etapach prac przygotowawczych są projekty obejmujące ponad 2730 km tras.
Kolejne odcinki S7 na północ od Warszawy i nowa obwodnica
GDDKiA wskazała, że z takim bilansem wchodzi w przerwę zimową, a 16 marca przyszłego roku nastąpi weryfikacja postępów robót. Do tego czasu, jeszcze przed końcem grudnia, planowane jest oddanie do ruchu m.in. odcinków S1 Brzeszcze - Bielsko-Biała Hałcnów, S6 Koszalin - Słupsk, S7 OMT Żukowo - Gdańsk Południe, kolejnych fragmentów S7 na północ od Warszawy oraz autostrady A2 na wschód od Siedlec.
W planach jest także udostępnienie obwodnicy Koźmina Wielkopolskiego w ciągu drogi krajowej nr 15.
Posłuchaj:
Źródło: PAP