Musk zablokował konto Komisji Europejskiej na X. Czwarta Rzesza? "Prawie"
Antyunijna kampania Elona Muska trwa, po tym jak Komisja Europejska nałożyła na X karę 120 mln euro. Teraz portal zablokował konto KE, wcześniej nie mogło ono kupować i śledzić reklam.
W niedzielę Elon Musk podał dalej na X wpis z grafiką - zza flagi Unii Europejskiej wyłania się swastyka Trzeciej Rzeszy. "Czwarta Rzesza" - napisała autorka. "Prawie" - skomentował Musk.
Później właściciel X ruszył z lawiną kolejnych wpisów i memów skierowanych przeciwko UE. Media poinformowały, że portal zablokował Komisji Europejskiej możliwość kupowania i śledzenia reklam.
Szef działu produktów X Nikita Bier poinformował później o blokadzie konta i zarzucił KE naruszenie zasad platformy. Komisja miała zamieścić film, będący linkiem przekierowującym do zewnętrznej strony UE.
Wpis KE faktycznie był filmem, który po kliknięciu kierował na stronę KE z informacją o nałożonej na platformę karze 120 mln euro za nieprzestrzeganie obowiązków wynikających z Aktu o usługach cyfrowych (DSA). KE zarzuciła X m.in., że "niebieski znacznik" oznaczający zweryfikowany profil można po prostu kupić.