Strzały na granicy z Białorusią. Komunikat wojska. Sudańczyk z raną uda
Do zdarzenia doszło we wtorek o godzinie 20.37 w rejonie odpowiedzialności Placówki Straży Granicznej w Narewce - p oinformował w komunikacie major Błażej Łukaszewski.
"Podczas zatrzymywania migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwową, zgodnie z obowiązującymi procedurami żołnierze Zgrupowania Zadaniowego Podlasie użyli środków przymusu bezpośredniego, w tym broni gładkolufowej" - czytamy.
Jak przekazano, działania te zostały podjęte po tym, jak migranci nie zastosowali się do poleceń. "Zatrzymani migranci naruszyli granicę państwa w sposób nielegalny i w miejscu do tego nieprzeznaczonym, co jest przestępstwem" - wyjaśniono.
Żołnierz ranił jednego z migrantów
Według komunikatu pięciu zatrzymanych migrantów zostało przekazanych Straży Granicznej. Żaden z żołnierzy nie został poszkodowany. Mjr Łukszewski poinformował, że jeden z migrantów został przetransportowany przez Straż Graniczną do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Hajnówce. U obywatela Sudanu stwierdzono ranę postrzałową uda. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Posłuchaj: