,
Obserwuj
Świat

Strzały na granicy z Białorusią. Komunikat wojska. Sudańczyk z raną uda

1 min. czytania
23.07.2025 14:40
Na granicy z Białorusią żołnierze użyli wobec migrantów środków przymusu bezpośredniego, w tym broni gładkolufowej - podał major Błażej Łukaszewski, rzecznik Zgrupowania Zadaniowe Podlasie. Jeden z migrantów z raną postrzałową trafił do szpitala.
|
|
fot. Tomek Szachno / Agencja Wyborcza.pl

Do zdarzenia doszło we wtorek o godzinie 20.37 w rejonie odpowiedzialności Placówki Straży Granicznej w Narewce - p oinformował w komunikacie major Błażej Łukaszewski.

"Podczas zatrzymywania migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwową, zgodnie z obowiązującymi procedurami żołnierze Zgrupowania Zadaniowego Podlasie użyli środków przymusu bezpośredniego, w tym broni gładkolufowej" - czytamy.

Jak przekazano, działania te zostały podjęte po tym, jak migranci nie zastosowali się do poleceń. "Zatrzymani migranci naruszyli granicę państwa w sposób nielegalny i w miejscu do tego nieprzeznaczonym, co jest przestępstwem" - wyjaśniono.

Żołnierz ranił jednego z migrantów

Według komunikatu pięciu zatrzymanych migrantów zostało przekazanych Straży Granicznej. Żaden z żołnierzy nie został poszkodowany. Mjr Łukszewski poinformował, że jeden z migrantów został przetransportowany przez Straż Graniczną do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Hajnówce. U obywatela Sudanu stwierdzono ranę postrzałową uda. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Posłuchaj: