"Gazeta Wyborcza" pisze o finansowaniu remontu mieszkania Brudzińskiego, ten grozi pozwem

Jeszcze dziś skieruje sprawę do sądu przeciwko redaktorowi Wojciechowi Czuchnowskiemu z "Gazety Wyborczej" za naruszenie moich dóbr osobistych - oświadczył europoseł PiS Joachim Brudziński.
Zobacz wideo

Polityk PiS w czwartek rano zamieścił na Twitterze wpis odnoszący się do publikacji "GW".

"Tak jak zapowiadałem, jeszcze dziś, skieruję sprawę do sądu przeciwko Red. Czuchnowskiemu z "GW" za naruszenie moich dóbr osobistych. Twierdzenie, na podstawie maili publikowanych przez ruski portal, czy też wykradzionych przez byłego pracownika, że rozmowa i konsultacje w sprawie prywatnego remontu, jest tożsama z korzystaniem z publicznych pieniędzy (państwowy remont mieszkania Brudzińskiego) jest niczym innym, jak brudną, wyssaną z chorej nienawiści manipulacją" - napisał w oświadczeniu polityk.

Podkreślił, że remont przeprowadził za własne środki i własnymi siłami.

"Kłamstwem i manipulacją jest również zarzut, że moje wydatki przekraczały moje dochody pochodzące z pensji i innych dodatków wynikających z pełnienia funkcji europosła oraz opodatkowanych w Urzędzie Skarbowym pożyczek" - podkreślił Brudziński.

"Udowodnię to w sądzie, a pan Czuchnowski będzie musiał za swoje kłamstwa podzielić się swoimi środkami z którąś z organizacji charytatywnych" - zapowiedział europoseł.

"Wyborcza" ujawnia: Państwowy remont mieszkania Brudzińskiego

W tekście Wojciecha Czuchnowskiego pt.:  "Wyborcza" ujawnia: Państwowy remont mieszkania Brudzińskiego" czytamy., że "w 2020 r. Polski Holding Hotelowy zajmował się remontem luksusowego warszawskiego mieszkania Joachima Brudzińskiego"

Jak wynika z tekstu, "'Wyborcza" ma mejlową korespondencję pomiędzy Brudzińskim, Cristescu, dyrektorką ds. technicznych i realizacji Polskiego Holdingu Hotelowego - Agnieszką Łebską oraz szefem jednej z firm, która miała przeprowadzać remont 132-metrowego apartamentu w centrum stolicy" - czytamy na stronach "Gazety Wyborczej".

TOK FM PREMIUM