Tanie wakacje za granicą. Gdzie spędzimy zagraniczny urlop nie wydając fortuny?

Zagraniczne wakacje nie zawsze są droższe od wyjazdów nad polskie morze. Tanie podróżowanie nie wyklucza zwiedzania zakątków Europy położonych nad ciepłymi morzami. Jakie wakacyjne kierunki za granicą nie odstraszają cenami?

Bułgaria - jej legenda narodziła się w PRL. Wakacje tam były luksusem!

Słynne Złote Piaski, Sofia, Warna czy Płowdiw. Bułgaria była wybierana na cel wakacyjnych wojaży już od czasów PRL. Potem ustąpiła miejsca innym letnim kierunkom. Tymczasem kraj ten ma wciąż wiele do zaoferowania: piękne, piaszczyste plaże, ciekawe zabytki, zarówno obronne, jak i sakralne, malownicze krajobrazy i dobre wino, które najlepiej smakuje nad brzegiem Morza Czarnego. All inculsive w bułgarskim kurorcie znajdziemy już od 1800 zł od osoby za tydzień.

Dziewicza Albania. To jeden z pięknych, rzadko odwiedzanych krajów w Europie

Albania to jeden z najmniej znanych krajów europejskich. Ten bałkański kraj leży w Europie Południowo-Wschodniej i może zauroczyć nie tylko historią i wspaniałymi zabytkami. Zachwycają także jego krajobrazy: plaże, górska scenerią, klify i parki narodowe. Warto spróbować także albańskiej kuchni, która zalicza się do kuchni śródziemnomorskich. Wycieczki do Albanii są tańsze, niż popularne wśród Polaków wczasy w Turcji, Grecji czy w Egipcie. Oferty all inclusive biur podróży na wakacje w Albanii znajdziemy już od 1 499 zł na tydzień od osoby.

Chorwacja - ulubiona destynacja Polaków. Droższa, ale nadal w dobrej cenie

Chorwacja słynie z bajecznie turkusowych wód Adriatyku i kamienistego, ale urokliwego wybrzeża. Najczęściej jest wybierana przez turystów indywidualnych, którzy organizują dojazd na własną rękę. Choć właściciele apartamentów i domów wakacyjnych w tym turystycznym raju podnieśli ceny, od kiedy kraj ten cieszy się większą popularnością, jego oferta jest nadal konkurencyjna w stosunku do Hiszpanii, Grecji czy Turcji. Zwiedzając Chorwację warto wybrać się do Zagrzebia, Splitu czy Dubrownika, choć miasto każe słono płacić zarówno za pobyt, jak i parkowanie auta. Warto odwiedzić słoneczny półwysep Istria pełen wakacyjnych kurortów, a także choć kilka z chorwackich wysp takich jak Krk, Pag, Hvar czy Korcula. Pobyt w hotelu to koszt od ok. 1900 zł za osobę z dwoma posiłkami. Pełno jest również w pełni wyposażonych apartamentów, których ceny zależą od lokalizacji i standardu. W niższym pułapie cenowym można znaleźć apartamenty od 1100 do 1800 zł za tydzień dla dwóch osób.

TOK FM PREMIUM