Flaga Ukrainy jest zabroniona, a flaga Rosji dozwolona. "FIFA, co za wstyd"!
Skandal na mundialu w Katarze z flagą Ukrainy. Olimpijczyk protestuje
Ukraiński, dwukrotny olimpijczyk Władysław Heraskewycz skomentował na Twitterze skandaliczne zdarzenie, jakie miało miejsce podczas meczu w Katarze.
Hiszpańscy kibice rozwinęli flagę Ukrainy z symbolem „Azowa" - jednego z ukraińskich pułków. Jednak przedstawiciele FIFA szybko kazali ją usunąć.
W tym samym czasie — jak zauważył skeletonista z Kijowa — FIFA nie zareagowała na flagę Rosji, którą miał na bucie kameruński zawodnik.
"Flaga terrorystów jest dozwolona, a flaga obrońców wolności jest zabroniona" - napisał na Twitterze Heraskewycz. "FIFA, co za wstyd" - dodał w osobnym poście, linkując do profilu twitterowego organizacji FIFA.
Gael Ondoua - Kameruńczyk z rosyjskim obywatelstwem
Wiele osób zauważyło, że kameruński piłkarz wyszedł na murawę w butach, na których obok kameruńskiej flagi, była flaga rosyjska.
Kameruńczyk Gael Ondoua jest synem dyplomaty. Dorastał w Rosji, grał w rosyjskich klubach i ma rosyjskie obywatelstwo,
"To mój dom, więc reprezentuję i Kamerun, i Rosję" - powiedział, choć Rosja została wykluczona z rozgrywek jeszcze na etapie eliminacji.
"FIFA z każdym dniem trwania mundialu, pogrąża się coraz bardziej"
Jeden z Internautów, komentując wpis ukraińskiego skeletonisty, napisał, że "FIFA z każdym dniem trwania mundialu, pogrąża się coraz bardziej".
I rzeczywiście skandali związanych z mundialem w Katarze było całkiem dużo i zaczęły się już w dniu losowania gospodarzy tegorocznego mundialu.
Morgan Freeman, który wystąpił na ceremonii otwarcia, został oskarżony o sprzyjanie Katarczykom po tym, jak w 2012 roku pomylił się podczas mowy promującej USA w konkursie o organizowanie Mistrzostw Świata 2022.
Przygotowanie mundialu i budowa stadionów wiązała się z wyzyskiem zagranicznych robotników i łamaniem praw człowieka. Statystyki podają 6,5 tys. ofiar przygotowywania mundialu w Katarze.
Ten czas to także ogromne zanieczyszczenie środowiska, niespotykana emisja dwutlenku węgla do atmosfery, a jednocześnie używanie przez Katarczyków "greenwashingu". Posługiwali się przekłamanymi danymi, żeby przekonywać do swojej neutralności klimatycznej.
Podczas trwania turnieju, media donosiły też o łamaniu praw kobiet, a także mniejszości. Władze Kataru zakazały sprzedaży koszernej żywności i dyskryminują Żydów, a FIFA zabroniła używania przez kapitanów drużyn tęczowych opasek. Miały one być wsparciem dla społeczności LGBT+.
Źródło: Wyborcza.pl, sport.pl
DOSTĘP PREMIUM
- "Bajki o żelaznym wilku". Petr Pavel nie wciągnie Czech bardziej w wojnę. Ale ma ważną rolę do odegrania
- Egzorcyści przywiązali ją do łóżka, namaszczali krocze i okaleczali krzyżem. Tortury w piwnicach kościołów
- Egzorcyści naoglądali się horrorów? "Oczywiście, że tak!". O. Gużyński o specyficznym uwiedzeniu
- Myśliwce F-16 "same wojny nie wygrają". Gen. Bieniek studzi nastroje ws. samolotów dla Ukrainy
- TOK FM gra z WOŚP! Licytuj kawę do "Poranka TOK FM", udział w audycjach czy 100-letni Dostęp Premium [LISTA LICYTACJI]
- Najpierw awanturował się w hotelu, potem ukradł policjantom radiowóz. Agresywny 32-latek zatrzymany
- Steez83 z PRO8L3M-u już nie śledzi polityki. "Są takie momenty, że należy tupnąć nogą"
- "Katolicyzm powinien być traktowany jak najsilniejsze narkotyki. Trzeba przed nim bronić dzieci" [FRAGMENT KSIĄŻKI]
- AAAA Rakietę tanio sprzedam. Garażowana, niebita, nosi ślady użytkowania
- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Trwa kolejny finał. Ile pieniędzy już zebrano?