Flaga Ukrainy jest zabroniona, a flaga Rosji dozwolona. "FIFA, co za wstyd"!

Podczas mundialu w Katarze skandal goni skandal. "FIFA, co za wstyd" napisał na Twitterze ukraiński skeletonista, reagując na zakaz używania na trybunach ukraińskiej flagi przez hiszpańskich kibiców. Jednocześnie kameruński piłkarz grał w butach z rosyjską flagą. "Flaga terrorystów jest dozwolona, a flaga obrońców wolności - zabroniona" - zauważył sportowiec z Kijowa.

Skandal na mundialu w Katarze z flagą Ukrainy. Olimpijczyk protestuje

Ukraiński, dwukrotny olimpijczyk Władysław Heraskewycz skomentował na Twitterze skandaliczne zdarzenie, jakie miało miejsce podczas meczu w Katarze.

Hiszpańscy kibice rozwinęli flagę Ukrainy z symbolem „Azowa" - jednego z ukraińskich pułków. Jednak przedstawiciele FIFA szybko kazali ją usunąć.

W tym samym czasie — jak zauważył skeletonista z Kijowa — FIFA nie zareagowała na flagę Rosji, którą miał na bucie kameruński zawodnik.

"Flaga terrorystów jest dozwolona, a flaga obrońców wolności jest zabroniona" - napisał na Twitterze Heraskewycz. "FIFA, co za wstyd" - dodał w osobnym poście, linkując do profilu twitterowego organizacji FIFA.

Gael Ondoua - Kameruńczyk z rosyjskim obywatelstwem

Wiele osób zauważyło, że kameruński piłkarz wyszedł na murawę w butach, na których obok kameruńskiej flagi, była flaga rosyjska.

Kameruńczyk Gael Ondoua jest synem dyplomaty. Dorastał w Rosji, grał w rosyjskich klubach i ma rosyjskie obywatelstwo,

"To mój dom, więc reprezentuję i Kamerun, i Rosję" - powiedział, choć Rosja została wykluczona z rozgrywek jeszcze na etapie eliminacji.

"FIFA z każdym dniem trwania mundialu, pogrąża się coraz bardziej"

Jeden z Internautów, komentując wpis ukraińskiego skeletonisty, napisał, że "FIFA z każdym dniem trwania mundialu, pogrąża się coraz bardziej".

I rzeczywiście skandali związanych z mundialem w Katarze było całkiem dużo i zaczęły się już w dniu losowania gospodarzy tegorocznego mundialu.

Morgan Freeman, który wystąpił na ceremonii otwarcia, został oskarżony o sprzyjanie Katarczykom po tym, jak w 2012 roku pomylił się podczas mowy promującej USA w konkursie o organizowanie Mistrzostw Świata 2022.

Przygotowanie mundialu i budowa stadionów wiązała się z wyzyskiem zagranicznych robotników i łamaniem praw człowieka. Statystyki podają 6,5 tys. ofiar przygotowywania mundialu w Katarze.

Ten czas to także ogromne zanieczyszczenie środowiska, niespotykana emisja dwutlenku węgla do atmosfery, a jednocześnie używanie przez Katarczyków "greenwashingu". Posługiwali się przekłamanymi danymi, żeby przekonywać do swojej neutralności klimatycznej.

Podczas trwania turnieju, media donosiły też o łamaniu praw kobiet, a także mniejszości. Władze Kataru zakazały sprzedaży koszernej żywności i dyskryminują Żydów, a FIFA zabroniła używania przez kapitanów drużyn tęczowych opasek. Miały one być wsparciem dla społeczności LGBT+.

Źródło: Wyborcza.pl, sport.pl

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM