Benedykt XVI jest "bardzo chory". Papież Franciszek wzywa do "specjalnej modlitwy"

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie w środę wezwał wiernych do modlitwy za - jak to ujął - bardzo chorego emerytowanego papieża Benedykta XVI.

- Chciałbym prosić was wszystkich o specjalną modlitwę za emerytowanego papieża Benedykta, który w ciszy wspiera Kościół - mówił papież Franciszek. 

- Jest bardzo chory - wyjawił. Poprosił o modlitwę do Boga, by "go pocieszył i wspierał w jego świadectwie miłości Kościoła do samego końca".

Benedykt XVI ma 95 lat. Od czasu swej rezygnacji w 2013 roku mieszka w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich.

Komunikat Watykanu ws. zdrowia Benedykta XVI

W ostatnich godzinach doszło do pogorszenia stanu zdrowia emerytowanego papieża Benedykta XVI - poinformował w środę Watykan. Jak wyjaśniono w komunikacie przekazanym watykanistom, wynika to z jego wieku.

- Sytuacja jest obecnie pod kontrolą - dodał dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. Podkreślił, że 95-letni emerytowany papież jest pod opieką lekarzy.

Franciszek w podróży do swojego poprzednika 

Papież Franciszek udał się z wizytą do emerytowanego papieża Benedykta XVI, którego stan zdrowia uległ w ostatnich godzinach pogorszeniu - poinformował w środę dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni.

W komunikacie przekazanym dziennikarzom Bruni napisał, że po zakończeniu środowej audiencji generalnej Franciszek udał się do rezydencji w Ogrodach Watykańskich, by odwiedzić swego poprzednika.

- Przyłączamy się do niego w modlitwie za emerytowanego papieża - dodał rzecznik.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM